SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Machała w zarządzie Wirtualnej Polski, Maciej Kossowski przechodzi do rady nadzorczej

Do zarządu Wirtualnej Polski dołącza Tomasz Machała pracujący w firmie od 2,5 miesiąca na stanowisku dyrektorskim. Nowe obowiązki w zarządzie będzie mieć Adam Plona, natomiast z zarządu do rady nadzorczej przechodzi Maciej Kossowski - ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

Tomasz Machała pracuje w Wirtualnej Polsce od listopada ub.r. jako dyrektor zarządzający segmentami wiadomości i biznes. Wcześniej przez 4,5 roku zarządzał Grupą naTemat, był tam redaktorem naczelnym portalu naTemat.pl i prezesem spółek kontrolujących Grupę. Wcześniej pracował jako dziennikarz m.in. w Polsacie i TVN24.

Od początku lutego Machała będzie wiceprezesem Wirtualnej Polski ds. wydawniczych. Podlegać mu będą wszystkie redakcje Wirtualnej Polski: strona główna WP, informacje, publicystyka, ekonomia, serwisy konsumenckie, rozrywka i serwisy gwiazdorskie, lifestyle i serwisy wideo, sport, zdrowie i parenting. Ponadto będzie nadzorował dział zarządzania kontentem, reklamę natywną i social media w firmie.

- Oddanie w ręce Tomasza Machały, doświadczonego dziennikarza i menedżera zarządzania wszystkimi redakcjami ma wspierać realizację nadrzędnego celu - WP chce być pierwszym źródłem informacji dla Polaków, dlatego spójność i jakość treści wszystkich naszych produktów jest priorytetem - komentuje Jacek Świderski, prezes Wirtualnej Polski.

Z kolei Maciej Kossowski, który pracuje w WP od połowy 2015 roku jako wiceprezes ds. produktu mediowego, przejdzie do rady nadzorczej firmy. Część jego obowiązków w zarządzie przejmie Adam Plona, który funkcję wiceprezesa ds. rozwoju produktu objął w marcu ub.r., a w firmie pracuje od połowy 2014 roku.

Prezesem Grupy Wirtualna Polska jest Jacek Świderski, a funkcje wiceprezesów pełnią też Michał Brański (odpowiada za strategię produktową), Krzysztof Sierota (odpowiada za sprawy technologiczne), Grzegorz Czapski (corporate development), Marta Czartoryska-Żak (marketing), Joanna Pawlak (sprzedaż dla kluczowych klientów), Iwona Wencel (interim HR) i Jerzy Dąbrówka (usługi z zakresu komunikacji), natomiast Elżbieta Bujniewicz-Belka jest członkiem zarządu i dyrektorem finansowym.

W pierwszych trzech kwartałach ub.r. Wirtualna Polska osiągnęła 292,2 mln zł przychodów ze sprzedaży i 30,7 mln zł zysku netto. Według badania Gemius/PBI w grudniu ub.r. jej strony i aplikacje internetowe zanotowały 20,59 mln realnych użytkowników i 3,09 mld odsłon.

Dołącz do dyskusji: Tomasz Machała w zarządzie Wirtualnej Polski, Maciej Kossowski przechodzi do rady nadzorczej

30 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dron
Uuuuuuuuuuu!!!!! KODziarstwo wygrywa....w Polsce..w Wirtualnej Polsce :-(
odpowiedź
User
MN
Pamiętacie parówkowe początki tego geniusza? nie tak dawno kilka lat temu zaczynał jako goniec po stacjach orlenu i proszę jaki piękny awans!
odpowiedź
User
lady gaga
Kogoś tam pogrzało nieźle... WP jest jak opozycja w Polsce. Rzucają granat we własne okopy i dziwią się, że coś wybuchło.
odpowiedź