SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Tomasz Sekielski. Teoria spisku” od 5 października w Fokus TV. „Serial poświęcony głośnym tajemniczym wydarzeniom” (wideo)

W czwartek, 5 października 2017 roku Fokus TV rozpocznie emisję nowego, autorskiego serialu dokumentalnego - „Tomasz Sekielski. Teoria spisku” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Postanowiłem stworzyć serial poświęcony głośnym tajemniczym wydarzeniom z najnowszej historii Polski - mówi nam Sekielski.

Article

O tym, że Tomasz Sekielski dla Fokus TV przygotowuje serial dokumentalny, portal Wirtualnemedia.pl informował jako pierwszy w grudniu 2016 roku.

10-odcinkowa produkcja „Tomasz Sekielski. Teoria spisku” poświęcona jest niewyjaśnionym wydarzeniom z historii Polski, wokół której do dziś toczą się spory. Wśród nich są głośne afery i zbrodnie na tle politycznym oraz przedsięwzięcia polityków, o których niewiele docierało do opinii publicznej.

- Jest wiele filmów dokumentalnych poświęconych rozmaitym teoriom spiskowym np. dotyczącym zabójstwa Osamy ben Ladena, zamachu na WTC, lotu na księżyc, sekretnych organizacji i dowodów na istnienie kosmitów. Długo by wymieniać, ale wszystkie one dotyczą zazwyczaj spraw amerykańskich, nigdy Polskich. Postanowiłem więc stworzyć serial poświęcony głośnym tajemniczym wydarzeniom z najnowszej historii naszego kraju, wokół których powstało wiele teorii spiskowych - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Sekielski.

Dziennikarz śledczy w swoim cyklu poruszy m.in. takie tematy, jak: śmierć Andrzeja Leppera, czy komunistycznego premiera Piotra Jaroszewicza i jego żony, zbada sprawę tzw. szafy Bieruta, przedstawi losy nazisty i zbrodniarza Erika Kocha, czy zajmie się kontrowersyjną historią więzień CIA w Polsce.

- Zanim przystąpiliśmy do nagrań z listy kilkudziesięciu spraw, którymi moglibyśmy się zająć wybraliśmy dziesięć. Serial zaczynamy od sprawy śmierć Andrzeja Leppera, która wciąż budzi wiele wątpliwości i pytań. Później widzowie będą mogli zobaczyć m.in. odcinki poświęcone zabójstwu Piotra Jaroszewicza, sekretom niemieckiego zbrodniarza Ericha Kocha, wybuchowi gazu w Gdańskim wieżowcu i esbeckie teczki, tajemniczym losom skarbów przedwojennego Funduszu Obrony Narodowej, zabójstwu generała Papały i atomowym planom Edwarda Gierka - informuje nas gospodarz cyklu.

Na temat tych wydarzeń wypowiadają się w serialu osoby związane z daną sprawą. Tomasz Sekielski dotarł również do archiwalnych zdjęć i filmów oraz nowych dowodów, a także przedstawi rekonstrukcję zdarzeń.

- Właściwie w przypadku każdej sprawy, którą się zajmowaliśmy udało nam się dotrzeć do nowych nieznanych informacji, czasami dokumentów lub relacji osób, które do tej pory nie występowały przed kamerami. Widzowie na pewno nie będą się nudzić - komentuje Sekielski.

Premierowe odcinki serialu na antenie Fokus TV będzie można oglądać w czwartki o godz. 22.00, począwszy od 5 października 2017 roku.

- Wierzę, że serial „Teoria Spisku” przyciągnie widzów ciekawymi tematami, nowymi informacjami, interesującymi rozmówcami i dobrą realizacją. Dla mnie realizacja tego programu to była niezwykła przygoda, mam nadzieję że widzowie będą mieli podobne wrażenia - dodaje dziennikarz śledczy.

Producentem wykonawczym „Tomasz Sekielski. Teoria spisku” jest Kombinat Medialny.

Fokus TV to najchętniej oglądana stacja w segmencie kanałów dokumentalnych. Na przykład w sierpniu 2017 roku jej udział w rynku telewizyjnym w 4+ wyniósł 0,80 proc., a w 16-49 - 0,81 proc.

Dołącz do dyskusji: „Tomasz Sekielski. Teoria spisku” od 5 października w Fokus TV. „Serial poświęcony głośnym tajemniczym wydarzeniom” (wideo)

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Maruda
Wszystkie te tematy juz były. Proponuje N-ty odcinek o szkole szpiegów, polskiej mafii etc. Taki neoLatkowski z Sekiego
27 17
odpowiedź
User
Opus Dei
też, kiedyś, będzie tematem dziennikarskiego śledztwa. Czy może, ten temat nadal pozostanie tabu?
23 13
odpowiedź
User
libi
proszę pokazać prawdę, mam nadzieję, że nikt na Pana nie naciskał Panie Tomku, żeby przemilczeć niektóre rzeczy...
20 14
odpowiedź