SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TP pomaga szkołom

TP sponsorem szkolnych projektów internetowych

Telekomunikacja Polska przekaże stu szkołom nagrody o wartości 1500 zł każda na realizację Szkolnych Projektów  Internetowych. Ponadto dziesięć szkół, które stworzą najciekawsze projekty i najlepiej je zrealizują otrzyma  dodatkowo po 5000 zł na ich kontynuację w kolejnym roku szkolnym. Nagrody od Telekomunikacji Polskiej trafią do szkół, które uczestniczą w programie "Akademia szkoły z klasą". Dziś, w  Dniu Edukacji Narodowej, spośród placówek posiadających tytuł "szkoły z klasą" wylosowanych zostanie 120 uczestników akcji. Następnie ich uczniowie i nauczyciele opracują e-projekty promujące wykorzystanie szerokopasmowego Internetu jako doskonałego źródła wiedzy i sposobu na rozwijanie zainteresowań młodych ludzi.

TP przekaże środki na 100 najciekawszych projektów. W następnym etapie wyróżnione szkoły zrealizują swoje  pomysły na nowatorskie zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i przedstawią raporty z ich wykonania.  Najlepsze dodatkowo zostaną nagrodzone kwotą po 5000 zł, na kontynuację zajęć w kolejnym roku szkolnym.

- Od początku września Telekomunikacja Polska realizuje program "edukacja z internetem tp", dając szkołom  szerokopasmowy dostęp do sieci za 1 zł miesięcznie. Nagrody to kolejne wsparcie dla szkół, które stawiają na Internet  i mają pomysł jak wykorzystać go w edukacji - powiedział Marek Józefiak, Prezes TP.

Efektem konkursu będzie zbudowanie bazy scenariuszy lekcji, zajęć pozalekcyjnych oraz schematów prowadzenia  kół zainteresowań, promujących wykorzystanie szerokopasmowego Internetu. W ten sposób TP chce uczestniczyć w  tworzeniu zasobów przykładowych zajęć, które będą praktycznie wykorzystywane w szkołach.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TP pomaga szkołom

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl