SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TP SA odkupiła od TP Internet aktywa za 24 mln zł

Telekomunikacja Polska kupiła od swojej spółki zależnej TP Internet "rzeczy i prawa majątkowe, w szczególnosci autorskie prawa majątkowe, urządzenia informatyczne oraz urządzenia telekomunikacyjne". Może to być przygotowanie do ogłoszenia jej upadłości

Kwota transakcji wyniosła 24,0 mln zł.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl Telekomunikacja Polska w ramach tej samej transakcji TP Internet przeniosła na nią warunkowo niektóre prawa licencyjne oraz inne prawa majątkowe. Spółki dokonały także rozliczeń z tytułu nakładów.

Nie wiadomo jakie konkretnie aktywa były przedmiotem transakcji.

TP Internet, która jest właścicielem ok. 81 proc. akcji Wirtualnej Polski, przegrała niedawno arbitraż z mniejszościowymi akcjonariuszami tej spółki w wyniku którego możliwe jest że będzie musiała zapłacić im 221,5 mln zł - orzekł  Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej.

Sąd uznał, że Telekomunikacja Polska prowadziła działalność konkurencyjną wobec Wirtualnej Polski, czyli portal Neostrada.pl. Spór dotyczy ceny wykupu akcji będących w posiadaniu akcjonariuszy mniejszościowych. Chcą oni, aby TP Internet odkupił 20% akcji portalu za maksymalną cenę z umowy z 2001 r (66 USD). Wcześniej część mniejszościowych akcjonariuszy, w tym Prokom Internet), dostali za akcję tylko 15 USD.

Decyzja arbitrów oznacza, że TP Internet musi wykupić akcje WP za 221.5 mln zł. Firma może jednak złożyć wniosek do sądu o uchylenie decyzji sądu polubownego co najprawdopodobniej zrobi.

O przebiegu sprawy będziemy informować na bieżąco.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TP SA odkupiła od TP Internet aktywa za 24 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl