SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TPSA odwołała się od kary na 127,5 mln euro

Telekomunikacja Polska (TPSA) złożyła w Sądzie Unii Europejskiej odwołanie od decyzji Komisji Europejskiej z 22 czerwca 2011 roku, nakładającej na nią karę w wysokości 127,5 mln euro, poinformowała spółka w komunikacie. TPSA poprosiła sąd o uchylenie kary lub jej obniżenie.

"W ocenie TP, Komisja powinna w swojej decyzji wykazać, jaki szczególny interes prawny spowodował nałożenie kary w sytuacji, gdy zarzucane TP naruszenia ustały po podpisaniu 22 października 2009 r. porozumienia z UKE" - czytamy w komunikacie.

Porozumienie między TPSA o polskim regulatorem rynku zakłada m.in. że UKE zawiesi postępowanie w sprawie podziału strukturalnego spółki, a ta przeprowadzi określone inwestycje i zawrze porozumienia ustalające warunki współpracy z operatorami alternatywnymi.

"Zdaniem TP, Komisja Europejska nie wzięła pod uwagę szeregu okoliczności, które powinny skutkować zmniejszeniem kary - przede wszystkim dobrowolnego zaprzestania przez TP zarzucanych praktyk w szczególności w związku z zawarciem porozumienia z UKE, a także przyjętych przez TP zobowiązań inwestycyjnych w zakresie budowy sieci szerokopasmowych" - czytamy dalej w oświadczeniu TPSA. Spółka zastrzega też, że według niej, zastrzeżenia KE dotyczące współpracy z operatorami w żaden sposób nie odnoszą  się do obecnej sytuacji.

W I poł. 2011 roku spółka miała 1183 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 609 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 7519 mln zł wobec 7860 mln zł.

  • Więcej informacji:
  • TPSA

Dołącz do dyskusji: TPSA odwołała się od kary na 127,5 mln euro

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl