SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Trójka zdjęła z ramówki „Siestę” Marcina Kydryńskiego. „Mam nadzieję na powrót, nie wiem kiedy”

Niedzielna audycja Marcina Kydryńskiego „Siesta” w radiowej Trójce od dwóch tygodni nie pojawia się na antenie. Powodem jest z jednej strony kwarantanna, w jakiej przebywa dziennikarz, z drugiej wprowadzenie przejściowej ramówki stacji. - Mam nadzieję, że wrócę na antenę - mówi Kydryński portalowi Wirtualnemedia.pl.

Marcin Kydryński, fot. youtubeArticle

„Siestę” Kydryński prezentuje na antenie Trójki od 2001 roku w niedziele po południu. Dwa tygodnie temu audycja zniknęła z ramówki. Zamiast niej w ostatnią niedzielę Michał Olszański poprowadził „Popołudnie z Trójką w domu” - audycję w ramach nowej, zmienionej na czas pandemii ramówki. W ramach tych samych zmian Marek Wiernik prowadzi poniedziałkowe wieczorne pasmo, które zastąpiło „Aksamit” Anny Gacek.

Zapytaliśmy Polskie Radio, dlaczego audycja Kydryńskiego zniknęła z ramówki Trójki i czy wróci. - Jak już informowaliśmy, w związku z sytuacją epidemiologiczną ramówki wszystkich programów Polskiego Radia zostały zmodyfikowane, w tym również Trójki. Informacje o zmianach, audycjach i akcjach specjalnych przesyłamy do mediów na bieżąco w informacjach prasowych - poinformowała nas Monika Kuś z biura zarządu publicznego nadawcy.

W radiowej Trójce nadawane są specjalne wydania audycji: „Puls Trójki”, „Do południa”, „Za a nawet przeciw”, „Klub Trójki”, w których omawiane są sprawy związane m.in. z prawem pracy, zasadami bezpiecznego zachowania, odżywiania się, porady psychologów oraz podawane będą ważne informacje z punktu widzenia konieczności ograniczenia epidemii.

Marcin Kydryński, który - jak informuje portal Onet.pl - przebywa od dwóch tygodni na kwarantannie, w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl stwierdził, że ma nadzieję na powrót na antenę. - Spieszę uspokoić słuchaczy: nic nie wiem o tym, żeby mój program ostatecznie zniknął z anteny. Więc mam nadzieję na powrót, choć trudno powiedzieć, kiedy on nastąpi. Sam także nie chciałbym żegnać się z audycją. Mam nadzieję, ze wszystko dobrze się skończy - powiedział.

W niedzielne popołudnie Michał Olszański przeprowadził na antenie krótką rozmowę z Marcinem Kydryńskim. - Zastanawiałem się dłuższy czas, jakim utworem moich słuchaczy dzisiaj przywitać i pokrzepić. I oczywiście pierwsze takie skojarzenie to była piosenka »Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie«. (...) To hasło niesie ze sobą bardzo wiele nadziei i to nie tylko na polu walki z wirusem, ale też na polu politycznym, społecznym. Także niesie nadzieję dla tych wszystkich, którzy są - co tu kryć - przerażeni tym, co się dzieje też w naszym programie, a dzieją się rzeczy zdumiewające i w mojej ocenie niewybaczalne - powiedział Kydryński.

 

W oświadczeniu przekazanym Onetowi Kydryński stwierdził: - „Siesta” powróci w stosownym momencie. Tym razem jednak trudno przewidzieć, kiedy to nastąpi. Niektóre audycje - nie wiem, nie znam klucza - być może bardziej lubiane przez słuchaczy a z pewnością bardziej cenione przez dyrekcję - pozostały. Inne nie, wśród nich moja. To jest OK. Nie jestem świętą krową. Wierzę, że to nie koniec świata. Cieszę się nadzieją, że „Siesta” po „czasach zarazy” jeszcze pojawi się w Trójce. Myślę, że to nie jest czas na oddawanie pola. To jest czas na bliskość ze słuchaczem. Bo nasz słuchacz jest najważniejszy. Zwłaszcza teraz.

W końcu stycznia Trójkę opuścił Dariusz Rosiak, autor audycji „Raport o stanie świata”, z którym nie prolongowano umowy. Na początku marca br. po 19 latach z Trójką pożegnała się Anna Gacek, z którą Polskie Radio nie przedłużyło umowy na dotychczasowych warunkach. Kilka dni później po 55 latach odszedł Wojciech Mann, a po nim: Gaba Kulka, Jan Młynarski i Jan Chojnacki.

Z badania Radio Track Millward Brown wynika, że od grudnia ub.r. do lutego br. udział Trójki w rynku słuchalności wyniósł 5,6 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Trójka zdjęła z ramówki „Siestę” Marcina Kydryńskiego. „Mam nadzieję na powrót, nie wiem kiedy”

37 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość X
Powinien wrócić. Jeśli to nie decyzja Prezes Kamińskiej bądź Dyrektora Kowalczewskiego to mamy wyjątek. Reklamował Pilsner Urquell. Niech wraca do zdrowia. Mąż Anny Marii Jopek. Jego teściem był śp. Stanisław Jopek z PZLPiT "Mazowsze".
odpowiedź
User
Element animalny
Panie Marcinie, czekamy na Pana powrót do Trójki (a raczej do tych zgliszcz, w które stara dobra Trójka się obraca). Niestety, nadzieja nie jest zbyt duża. Jest Pan zbyt inteligentny, aby aktualna dyrekcja akceptowała Pana obecność na antenie. Ci redaktorzy, których już nie ma w Trójce też mają tę "przypadłość". Cecha niewybaczalna w oczach dzisiejszej władzy. Takie czasy, suweren tak chciał...
odpowiedź
User
Krzysztof
Nie lubię gościa, ale chapeau bas za Siestę..
odpowiedź