SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W Trójce ma być mniej publicystyki, odwołano „Zapraszamy do Trójki”. Zozuń nie zgadza się na przejście do IAR

Pełniący obowiązki szefa aktualności w Trójce Ernest Zozuń ma trafić do Informacyjnej Agencji Radiowej, zaś sama stacja zmienia charakter na muzyczno-kulturalny. Mniej będzie na antenie publicystyki - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Nowymi wicedyrektorami stacji zostali Marek Wiernik i Piotr Kordaszewski.

Ernest Zozuń, fot. Polskie RadioArticle

W czwartek prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska odwołała Kubę Strzyczkowskiego z funkcji dyrektora Trójki. Nowym szefem stacji został Michał Narkiewicz-Jodko, który nadal będzie też dyrektorem Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

W komunikacie Polskiego Radia przesłanym do portalu Wirtualnemedia.pl dodano, że Kuba Strzyczkowski został odwołany "z powodu naruszeń regulaminu i procedur wewnętrznych Spółki oraz przekraczania kompetencji i pełnomocnictw. Otrzymał propozycję pozostania w Polskim Radiu".

Wiernik i Kordaszewski wicedyrektorami

Z naszych ustaleń wynika, że w czwartek powołano też dwóch nowych wicedyrektorów Trójki: są nimi Marek Wiernik i Piotr Kordaszewski. Nadawca oficjalnie nam tego nie potwierdził. Nie odwołano natomiast dotychczasowego wiceszefa Mirosława Rogalskiego.

Marek Wiernik od ponad 20 lat jest związany z Radiem dla Ciebie. Od sierpnia ub.r. zaczął prowadzić w Trójce audycję „Cały ten rock”, wcześniej przez wiele lat współpracował w rozgłośnią, m.in. był w zastępstwie Marka Niedźwieckiego gospodarzem Listy Przebojów.

Piotr Kordaszewski pracuje w Trójce od ośmiu lat. Pełni funkcję sekretarza w redakcji muzycznej.

Ernest Zozuń sprzeciwia się przeniesieniu do IAR

Nowi wicedyrektorzy wezwali w czwartek p.o. kierownika aktualności Ernesta Zozunia na rozmowę, podczas której próbowali mu wręczyć pisemne przeniesienie do IAR. - Panowie poinformowali mnie także, że nie będzie popołudniowego „Zapraszamy do Trójki” (Zozuń miał je w czwartek poprowadzić - przyp.. Nie przyjąłem pisma z przenosinami, sprawa więc zostaje otwarta – mówi nam Ernest Zozuń, który jednocześnie jest przedstawicielem związków zawodowych w PR3.

- Nie wiem, czy jutro będzie poranne „Zapraszamy do Trójki”, zespół też tego nie wie. Powiedziano mi, że stacja zmienia charakter na muzyczno-kulturalny i będzie mniej publicystyki na antenie. Nikt nigdy wcześniej nam tego nie komunikował. Cała redakcja jest w szoku - dodaje Zozuń.

Odwołanie popołudniowego „Zapraszamy do Trójki” potwierdzili na Twitterze dziennikarze, którzy mieli gościć w audycji. - Miałem być dzisiaj w "Zapraszamy Do Trójki". Właśnie zadzwonił wydawca mówiąc, że nowy prezes odwołał program. W radiu wszyscy załamani, kilku polityków obiecywało im pełną niezależność, czują się oszukani. Już jacyś spadochroniarze wchodzą ponoć na Myśliwiecką. Fatalna sytuacja - stwierdził Marcin Makowski z „Do Rzeczy” i Wirtualnej Polski. - Miałem się dzisiaj pojawić w Trójce, ale polityczno-radiowe wydarzenia pokrzyżowały te plany. Zarząd wyrzucił ze stanowiska dyrektora Kubę Strzyczkowskiego. Długo to nie trwało - napisał Jerzy Haszczyński z „Rzeczpospolitej”.

Zespół tworzący „Zapraszamy do Trójki” wchodzi w skład redakcji aktualności, którą od czerwca zarządza Ernest Zozuń.  Audycje „Zapraszamy do Trójki” - poranne i popołudniowe – prowadzą na zmianę Marcin Łukawski, Marcin Pośpiech, Patrycjusz Wyżga, Krystian Hanke, Piotr Łodej i Kuba Strzyczkowski (piątkowe popołudnia). Nie wiadomo, czy Strzyczkowski zostanie teraz w Trójce.

Zozuń z Polskim Radiem związany jest od 1988 roku, był m.in. korespondentem w Iraku i Moskwie. Od czerwca br. szefuje redakcji Aktualności, jego zastępcą została Ewa Lipowicz, która pracuje w Programie III PR od 1996 roku. Na stanowisku zastąpił (nieoficjalnie) Łukasza Kurtza-Królikiewicza. Także w czerwcu br. na antenę Trójki po dwuletniej nieobecności, wróciła autorska audycja Zozunia – „3 strona świata”. Teraz - jak się dowiadujemy – program ma zniknąć z anteny.

Udział Programu Trzeciego Polskiego Radia pod względem słuchania w okresie od maja do lipca br. wyniósł 4,1 proc.

Dołącz do dyskusji: W Trójce ma być mniej publicystyki, odwołano „Zapraszamy do Trójki”. Zozuń nie zgadza się na przejście do IAR

73 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Stefan
Czyli Trójka ma broń Boże nie pokazywać ludziom świata, nie poszerzać im horyzontów, nie zmuszać do myślenia. Ma być lekka muzyczka i pierdoły, bo tego oczekuje statystyczny wyborca PiS, którego gust zna doskonale jego przedstawicielka z Zarządzie PR.
odpowiedź
User
Ert
Murzyny zrobiły swoje, murzyny mogą odejść...
odpowiedź
User
kosz-alina
Nowy liner

Zenec Krul TrUjki
Włon TrUjkę
odpowiedź