SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Tu powinien być Twój ulubiony mecz” w „Wiadomościach” przed orędziem marszałka Senatu (wideo)

W czwartek na koniec głównego wydania „Wiadomości” tuż przed wystąpieniem marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego pokazano czarną planszę z napisem „Tu powinien być Twój ulubiony mecz”. W orędziu Grodzki poparł protest przeciw podatkowi reklamowemu.

Plansza w "Wiadmościach" przed wystąpieniem marszałka Senatu, fot. TVPArticle

Czarna plansza z napisem „Tu powinien być Twój ulubiony mecz” pojawiła się pod koniec materiału Dominika Cierpioła w mocnym krytycznym tonie opisującym, że politycy Platformy Obywatelskiej z jednej strony wspierają protest przeciw podatkowi reklamowemu realizowany przez media prywatne pod hasłem „Media bez wyboru”, a z drugiej strony od zeszłego weekendu zbierają podpisy poparcia pod projektem ustawy mającej zlikwidować TVP Info.

Pod koniec relacji reporter opisał, że ze względu na transmisję zaraz po „Wiadomościach” meczu Bayernu Monachium, z Robertem Lewandowskim w składzie, w finale Klubowych Mistrzostw Świata prezes TVP zaproponował, żeby wystąpienie marszałka Senatu pokazać już po tej transmisji.

- Kancelaria Senatu nie zgodziła się na odłożenie wystąpienia marszałka, uznając, że powinno zostać wyemitowane albo w czasie „Wiadomości”, albo zamiast meczu. Ktoś złośliwy całą sytuację mógłby skomentować w ten sposób - stwierdził Cierpioł, po czym pojawiła się plansza ze zdaniem „Tu powinien być Twój ulubiony mecz”.

Była widoczna przez kilka sekund, także kiedy prowadząca Danuta Holecka żegnała się z widzami i zapowiadała orędzie marszałka Senatu.

W swoim wystąpieniu marszałek Senatu krytycznie ocenił projekt podatku reklamowego i zaapelował do władzy o wycofanie go. Zapewnił, też, że Senat odrzuci tę ustawę, wyraził wsparcie dla niezależnych mediów, a środowy protest porównał do przerwania emisji przez telewizję w dniu ogłoszenia stanu wojennego.

- Fajna ta publiczna telewizja, taka politycznie niezaangażowana i ponad podziałami, bo przecież finansowana z publicznych pieniędzy - stwierdził Tomasz Żółciak z „Dziennika Gazety Prawnej” o napisie „Tu powinien być Twój ulubiony mecz”.

- Przecież to oczywiste, że druga połowa i można przełączyć, ale akcja zabawna. Podobnie jak Fakty TVN w konwencji Wiadomości - skomentował Wojciech Biedroń z „Sieci”.

Cały finał Klubowych Mistrzostw Świata transmitowano w TVP Sport. W TVP1 można było obejrzeć drugą połowę, w związku z transmisją nie pokazano prognozy pogody.

W środę wiele prywatnych stacji telewizyjnych, m.in. należących do Telewizji Polsat, TVN Grupy Discovery, Telewizji Puls i Kino Polska TV, w ramach protestu przeciw podatkowi od reklam pokazywało przez dobę czarne plansze z napisem „Tu powinien być Twój ulubiony program”.

Wersji podanej w materiale „Wiadomości” zaprzeczył Maciej Berek, dyrektor Centrum Informacyjnego Senatu. W oświadczeniu stwierdził, że Kancelaria Senatu ze względu na transmisję meczu chciała, żeby wystąpienie Tomasza Grodzkiego pokazano o godz. 19:55, tak żeby skończyło się przed początkiem drugiej połowy.

- Jednocześnie w piśmie skierowanym do pana prezesa J. Kurskiego zastrzegliśmy, że jeżeli w ocenie prezesa zarządu TVP S.A. istnieją istotne przeszkody dla zrealizowania emisji orędzia o godz. 19.55, pozostawała aktualna prośba o realizację emisji orędzia o godz. 20.00” - opisał Maciej Berek. Zaznaczył, że „w istocie więc decyzję o tym, czy orędzie pana marszałka wyemitowane zostanie o godz. 19.55, czy o godz. 20.00 podjęły władze TVP, a nie marszałek Senatu”.

Według danych Nielsen Audience Measurement w styczniu br. średnia oglądalność głównego wydania „Wiadomości” wynosiła 3,18 mln widzów, z czego 2,54 mln w TVP1 i 636 tys. w TVP Info.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Tu powinien być Twój ulubiony mecz” w „Wiadomościach” przed orędziem marszałka Senatu (wideo)

37 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hh
Pisowskie gnidy
odpowiedź
User
Miki
Naplułbym bym w mor.de bez zastanowienia gdybym spotkał pracownika tvp na przystanku albo w kolejce do kasy. Powinno sie tych szkodnikow traktowac tak, jak zasluzyli dzielac naród. Bedziecie rozliczeni. Wstyd do konca zycia żeście tam pracowali. Jak SBeki czy kapo z obozu -wstyd na reszte zycia. Narod wami gardzi.
odpowiedź
User
Gość X
To była zmyła na czujność, bo był mecz.
Bayern wygrał i zdobył KMŚ.
Lewandowski dostał 2 nagrody
odpowiedź