SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TV Republika z 1,17 mln zł wpływów i 1,5 mln zł straty

Telewizja Niezależna, nadawca TV Republika, w I połowie br. miała 1,5 mln zł straty netto. 81 proc. wpływów reklamowych firmy pochodzi od spółek Słowo Niezależne i Forum, a wszystkie osoby w niej pracujące są zatrudnione na umowy o dzieło.

Piotr Barełkowski

Piotr Barełkowski

Przychody spółki w okresie od 12 grudnia 2012 roku do 30 czerwca br. wyniosły 1,17 mln zł. Wpływy ze sprzedaży abonamentów dla internautów uplasowały się na poziomie 732 tys. zł, co stanowiło 62,82 proc. całkowitych przychodów.

Z działalności reklamowej Telewizja Niezależna pozyskała w tym okresie 253,4 tys. zł, a z opłat od operatorów płatnej telewizji - 179,8 tys. zł - wynika z danych finansowych, które spółka ujawniła w memorandum.

>>> TV Republika rusza z ofertą publiczną o wartości 8,5 mln zł brutto


Co ciekawe, aż 81 proc. wpływów reklamowych TV Republiki pochodzi od spółek Słowo Niezależne (wydawca miesięcznika „Niezależna Gazeta Polska - Nowe Państwo”) i Forum (wydawca „Gazety Polskiej Codziennie”). Przypomnijmy, że z oboma tymi firmami jest związany Tomasz Sakiewicz, wiceprezes Telewizji Niezależnej - od 2006 roku jest wiceprezesem Słowa Niezależnego, a w latach 2011-2012 był prezesem Forum (po Sakiewiczu tę funkcję krótko pełniła Janina Goss, a obecnie pełni ją Grzegorz Tomaszewski - przeczytaj o tym więcej), pozostaje też redaktorem naczelnym „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”.

Koszty operacyjne Telewizji Niezależnej w I półroczu br. wyniosły 2,74 mln zł. Główną grupę kosztów stanowiły usługi obce (1,54 mln zł) oraz wynagrodzenia (900 tys. zł). - Związane jest to przede wszystkim z tworzeniem, reklamą i transmisją telewizyjną programu „Telewizja Republika” we wszystkich wykorzystywanych przez spółkę kanałach dystrybucji - podano w memorandum.

Telewizja Niezależna podała, że wszystkie osoby w niej pracujące są zatrudnione na podstawie umów o dzieło. Na koniec sierpnia br. współpracowało ze stacją 58 osób, podczas gdy dwa miesiące wcześniej było to o 12 osób więcej.

Jak podano w memorandum, ograniczenie liczby współpracowników nastąpiło w związku z “usprawnieniem procesów produkcyjnych i organizacyjnych w spółce, które prowadzone były w pierwszym półroczu 2013 roku, tj. w okresie rozpoczęcia prowadzenia działalności”.

Publikacja memorandum ma związek z pierwszą ofertą publiczną akcji TV Republika, w ramach której zaoferowane zostaną akcję o wartości 8,46 mln zł brutto.

Telewizja Republika nadaje od 6 maja br. Jest kanałem informacyjno-publicystycznym o profilu konserwatywnym. Programy na antenie stacji prowadzą znani publicyści jak Rafał Ziemkiewicz, Joanna Lichocka, Cezary Gmyz, Katarzyna Gójska-Hejke czy Anita Gargas. Prezesem stacji jest Piotr Barełkowski, a wiceprezesami - Tomasz Sakiewicz i Bronisław Wildstein.

Kanał oglądać można m.in. w Cyfrowym Polsacie oraz w licznych małych i średnich sieciach kablowych. Trwają rozmowy na temat włączenia stacji do ofert UPC Polska, Vectry i Multimedia Polska. Poza tym kanał można dostępny jest na jego stronie internetowej, a także telewizji internetowej ipla i na platformie netvi.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TV Republika z 1,17 mln zł wpływów i 1,5 mln zł straty

53 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
franz
nie oglądam tej tv, ale nie zły wynik i to nie jest sarkazm!
Powodzenia, im więcej TV tym większa konkurencja tym lepsza jakość!
94 86
odpowiedź
User
xoxox
Buahaha! I sie zaraz zwinie i po ptokach
odpowiedź
User
kassandra
Wielcy bojownicy o normalne umowy o pracę zatrudniają na śmieciowych. Co do reszty zagadnień -tak samo wiarygodni.
odpowiedź
User
kp
Ta tv jest tysiac razy madrzejsza od tej propagandowej tvn
odpowiedź
User
kamil
Pięknie się założył biznes a cały rok będzie na minusie.
76 58
odpowiedź