SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pilny apel o. Rydzyka w TV Trwam. „Mają pozaszywane kieszenie i zamknięte portfele”

TV Trwam emituje specjalny apel ojca Tadeusza Rydzyka. Redemptorysta obawia się, że przez obniżkę podatków, związana z nim Fundacja Nasza Przyszłość otrzyma mniej pieniędzy z odpisów podatkowych. - Jeżeli tych ofiar będzie mniej, to mniej będziemy mogli uczynić dobra – stwierdził założyciel Radia Maryja i TV Trwam.

Przesłanie dyrektora Radia Maryja jest emitowane m.in. przed serwisami informacyjnymi TV Trwam.

- Grupy podatników wspomagających fundację to emeryci i renciści oraz osoby z niższymi dochodami. Tak jest w naszym przypadku. Niestety ludzie bogatsi mają chyba pozaszywane kieszenie i zamknięte portfele, zamknięte serca dla dobra. Zdarzają się bogatsi, którzy pomagają. W związku z podwyższeniem kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych w ciągu roku oraz zmniejszeniem podstawowej stawki PIT z 17 do 12 procent, wiele osób będzie miało niższe dochody do opodatkowania – zauważył o. Rydzyk.

Fundacja ucierpi na zmianach podatkowych?

Redemptorysta obawia się, że wprowadzone przez Prawo i Sprawiedliwość zmiany będą skutkować mniejszym wsparciem dla fundacji.

- Dlatego istotnemu zmniejszeniu ulegnie również kwota podatku, którą emeryci, renciści oraz osoby z niższymi dochodami będą mogły przekazać na cele statutowe naszej fundacji. To pomoc w edukacji, patriotycznym wychowaniu dzieci i młodzieży. Potrzebna jest nasza większa aktywność na rzecz pozyskania osób, które utożsamiają się z naszymi celami. Z tym, żeby pomóc dzieciom i młodzieży,  osób, które uzyskują dochody przede wszystkim z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej lub z pracy najemnej – przekonywał szef Radia Maryja.

Dalej instruował jak można wesprzeć fundację. - Podatnicy ci będą mogli w swoich zeznaniach podatkowych wskazać nasz numer KRS 0000091141. To jest KRS Fundacji Nasza Przyszłość jako organizacji pożytku publicznego, uprawnionej do utrzymania 1,5 procenta podatku dochodowego. Bardzo prosimy o pomoc. Szukajcie następnych, którzy chcieliby pomóc, bo liczba ofiarodawców na pewno poważnie się zmniejszy. Jeżeli tych ofiar będzie mniej, to mniej będziemy mogli uczynić dobra – stwierdził ojciec Rydzyk.

 

Organizacje związane z o. Rydzykiem wspierane przez rząd

Niedawno informowaliśmy, że w ciągu dwóch ostatnich lat Ministerstwo Finansów zawarło umowy z Telewizją Trwam na niemal 300 tys. zł. Na prawie 330 tys. zł opiewały łącznie dwie umowy zawarte z tym nadawcą przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, zaś Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu dostała prawie 430 tys. zł dotacji od Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Kwoty są znane dzięki odpowiedzi na interpelacje posłanki Hanny Gill-Piątek.

Ostatnio Fundacja Lux Veritatis, nadająca Telewizję Trwam, przyjęła nowy statut, w którym odwołano się do ustawy o działalności pożytku publicznego oraz podano kilka szczegółowych celów, m.in. przeciwdziałanie uzależnieniom i przyczynom przestępczości, pomoc Polonii oraz promocję kraju za granicą. Od kilku tygodni na antenie TV Trwam można oglądać produkcje Telewizji Polskiej. - W zakresie licencjonowania audycji Telewizja Polska współpracuje z innymi nadawcami, w tym z TV Trwam, na zasadach komercyjnych. Sprzedaż jest prowadzona przez odpowiednią jednostkę handlową TVP. Przedmiotowy zakres umów licencyjnych stanowi tajemnicę handlową - informowało Wirtualnemedia.pl Centrum Informacji TVP.

Z danych Nielsena opublikowanych przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji wynika, że dostępna w MUX-1 naziemnej telewizji cyfrowej TV Trwam miała w 2021 roku 0,52 proc. udziału w rynku telewizyjnym.

Dołącz do dyskusji: Pilny apel o. Rydzyka w TV Trwam. „Mają pozaszywane kieszenie i zamknięte portfele”

53 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dh
Pewnie znowu wtopił gdzieś kasę i musi żebrać. W latach 90. też nagrywał regularnie takie "apele" i straszył, że będzie musiał zamknąć radio.
odpowiedź
User
Tera
Ale trzeba być podłym i bezczelnym...dlatego pasuje do pisu
odpowiedź
User
Marek
A co kasa od rządu już nie starcza musi łupać biednych ludzi?
odpowiedź