SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN wybierze seniora, który poprowadzi program „Uwaga!”. Nowa akcja społeczna „Zauważeni”

25 czerwca br. TVN rusza z akcją społeczną „Zauważeni”, której celem jest zwrócenie uwagi na starszych ludzi oraz przyczynić się do zmiany w ich postrzeganiu. Stacja przeprowadzi też wśród seniorów casting na prezentera specjalnych wydań programu „Uwaga!”.

Tomasz Kubat i Zbigniew Łuczyński; fot.: TVN / Prokopczuk WojciechArticle

W ramach akcji programu „Uwaga!” telewizja TVN pokaże reportaże i wywiady z seniorami. Redakcja zaplanowała także działania w social mediach oraz ogólnopolski konkurs dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Patronat nad konkursem objął Instytut Badań Edukacyjnych.

- Społeczeństwo wobec seniorów jest dość represyjne, spycha ich na margines i obsadza w schematycznych rolach. Nie każda babcia chce bawić wnuki, a dziadek majsterkować. Zaawansowany wiek jest całkowicie naturalny, ma swoje konsekwencje, podobnie jak dzieciństwo. Byłoby idealnie, gdyby uśmiech, życzliwość wobec starszych były tak samo oczywiste, jak wobec dzieci. Seniorzy mają prawo funkcjonować w swoim tempie, ciesząc się przyjaznym zainteresowaniem otoczenia. Zamierzamy promować takie postawy - mówi Monika Szymborska, producentka „Uwagi!”.

Ambasadorami akcji „Zauważeni” zostali: Ewa Woydyłło, Krystyna Kofta, Dorota Sumińska, Maria Lejman, Czesław Lang, Daniel Passent i Krzysztof Bielecki.

Początek akcji „Zauważeni” zostanie ogłoszony 25 czerwca w Warszawie podczas Pikniku Pokoleń, który rozpocznie się o godzinie 13.00 na tyłach Zamku Ujazdowskiego. Podczas pikniku, wśród chętnych seniorów, przeprowadzony zostanie casting na prezentera specjalnych wydań programu „Uwaga!”.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w maju br. średni udział TVN w rynku wyniósł 10,31 proc.

Dołącz do dyskusji: TVN wybierze seniora, który poprowadzi program „Uwaga!”. Nowa akcja społeczna „Zauważeni”

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
baba Jaga
Dobry pomysł.
odpowiedź
User
propozycja
Może Jurek Urban?
odpowiedź
User
tvn kopiuje
Odtworcze stado miernot!
odpowiedź