SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP3 Kielce i TVP3 Gorzów będą miały nowe siedziby, mają powstać w 2,5 roku

Telewizja Polska ogłosiła przetarg na budowę nowych siedzib dla swoich oddziałów regionalnych w Kielcach i Gorzowie Wielkopolskim. Chce, by budynki powstały w ciągu 2,5 roku.

Jak podano w specyfikacjach przetargowych „przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej oraz wybudowanie nowych siedzib Oddziałów Terenowych w Kielcach i Gorzowie Wielkopolskim w systemie zaprojektuj-buduj według ujednoliconych standardów TVP".

Jak informuje TVP na nowy budynek TVP3 Gorzów Wielkopolski czeka kilkanaście lat. Od początku istnienia siedziba regionalnej telewizji to trzecie piętro tak zwanego Watrala, czyli wieżowca na gorzowskim Górczynie. Miejsca jest jednak za mało, a dla studia telewizyjnego jest też za nisko. Nowy budynek stanie przy ul. Piłsudskiego, między przychodnią lekarską i akademikiem. Działka ta od lat jest własnością telewizji. Zielone światło dla budowy ośrodka pojawiło się pod koniec 2017 roku. W marcu 2018 miasto wydało decyzję o warunkach zabudowy.

Natomiast nowy budynek ośrodka TVP3 Kielce, identyczny jak ten dla TVP3 Gorzów Wielkopolski, ma powstać przy ul. księdza Piotra Ściegiennego 2 w Kielcach, na terenie pomiędzy Wojewódzkim Domem Kultury i stadionem miejskim Suzuki Arena. Działka o powierzchni 2281 m2 jest własnością Telewizji Polskiej. Pierwsza stała siedziba oddziału Telewizji Polskiej w Kielcach mieściła się od 1993 roku do 2003 roku w Domu Rzemiosła w Kielcach. Od 2003 roku TVP wynajmuje pomieszczenia Kieleckiego Centrum Kultury. - To gościnna instytucja, ale czas wreszcie iść na swoje. W obecnej siedzibie dokucza nam już trochę ciasnota, są tam też pewne ograniczenia techniczne. Nowy budynek ułatwi pracę, pozwoli na rozwój oddziału i rozbudowanie oferty jaką kierujemy do widzów - mówi Przemysław Predygier, dyrektor oddziału TVP3 Kielce.

Według zamówienia budynki mają mieć po około 1,6 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej i trzy kondygnacje w części frontowej (z windą), a jedną w części tylnej. W każdym z nich mają być dwa studia - jedno o powierzchni 131 m kw, drugie - 75 m kw. - Dopuszcza się rozwiązanie obiektów jako częściowo podpiwniczonych, z przeznaczeniem podpiwniczenia na węzeł ciepłowniczy, UPS, transformator i rozdzielnię nN lub inne pomieszczenia techniczne - zaznaczono w opisie zamówienia.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Zaproponowana powierzchnia hal o dwóch zróżnicowanych wysokościach pozwala na umieszczenie w nich wszelkich niezbędnych funkcji uzupełniających takich jak pomieszczenia do obsługi technicznej i realizacji, magazyny, rozdzielnie etc. Nad niższą częścią hal projektuje się tarasy technologiczne dla urządzeń infrastruktury technicznej nie będące pomieszczeniami w rozumieniu przepisów odrębnych - uzasadniono.

Pierwsze piętro budynków zajmować mają pomieszczenia biurowe i techniczne. Drugie piętro przeznaczone będzie m.in. na obszerny newsroom dla dziennikarzy, salę konferencyjną oraz inne pomieszczenia biurowe. Na dachach budynków ma być możliwość urządzenia studia plenerowego - Obiekty wyposażone w stanowiska reporterskie na dachu. W ramach inwestycji należy zaprojektować taras techniczny wyposażony we wsporniki anten łączności satelitarnej o średnicy min. 3 m w ilości 5 szt. Taras winien mieć zapewnioną infrastrukturę energetyczną i telekomunikacyjną oraz dostęp nadzorowany - wyliczono z zamówieniu.

Oferty w przetargu można składać do 21 listopada wraz z 200 tys. zł wadium. Oferty mogą składać podmioty, które przez ostatnie pięć lat wykonały przynajmniej jeden projekt budynku o wartości minimum 400 tys. zł brutto, wybudowały obiekt według umowy za minimum 10 mln zł oraz zatrudniają osoby z odpowiednim doświadczeniem, opisanym szczegółowo w zamówieniu.

Przy ocenie ofert 99 proc. stanowi cena, a 1 proc. - okres wystawionych gwarancji dla urządzeń elektrycznych, elektroenergetycznych, sanitarnych, wentylacji i klimatyzacji.

Telewizja Polska na budowę obu siedzib wyznaczyła 2,5 roku od podpisania umów z wykonawcami.

O dużych inwestycjach w oddziały regionalne władze Telewizji Polskiej informowały wiosną ub.r. - Technologia poszła w kierunku HD, full HD i ultra HD, a ośrodki nadają w rozdzielczości SD. Na początek kupimy więc cztery wozy transmisyjne HD. Dostaną je oddziały w Gdańsku, Katowicach, Lublinie i Poznaniu. Resztę wozów czeka upgrade do technologii HD - wyliczył prezes TVP Jacek Kurski.

Zapowiedział wtedy, że wybudowane zostaną nowe siedziby ośrodków w Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim i w Kielcach. - Budynki będą podobne, kompaktowe. Koszt inwestycji w każdym miejscu powinien być zbliżony. Nie powinien przekroczyć kwoty jaką uzyskaliśmy ze sprzedaży działki należącej do telewizji w Gdańsku przy ulicy Sobótki - opisał Kurski. Według informacji portalu Wirtualnemedia.pl TVP ze sprzedaży tej nieruchomości uzyskała ok. 12 mln zł.

W kwietniu ub.r. pasma lokalne w kanałach TVP3 wydłużono o godzinę.

Telewizja Polska wybuduje halę zdjęciową za ponad 23 mln zł

Publiczny nadawca ogłosił też właśnie przetarg na wybudowanie hali zdjęciowej obok głównego budynku TVP przy Woronicza 17. Wartość zamówienia opiewa na minimum 5,5 mln euro (tj. powyżej 23 mln złotych). Wykonawca będzie mieć na budowę 3 lata. - Bez tego obiektu, rola telewizji publicznej będzie sukcesywnie marginalizowana i sprowadzana do pośrednika w emisji kluczowych produkcji charakteryzujących się najwyższą rentownością, oglądalnością i uznaniem widzów - skomentował Jacek Kurski.

Przetarg organizowany przez Telewizję Polską dotyczy opracowania dokumentacji projektowanej oraz wybudowania hali zdjęciowej na terenie należącym do Telewizji Polskiej przy Woronicza 17 w Warszawie (znajduje się tam główna siedziba TVP). Aby zrealizować inwestycję, trzeba będzie rozebrać jeden z budynków hal zdjęciowych, magazynowo - garażowy oraz biurowy.

Budowa ma zostać zakończona w ciągu 3 lat od daty rozpoczęcia zlecenia. Oferty można składać do 26 listopada br., jeśli postępowanie zostanie rozstrzygnięte do końca br. to można zakładać, że hala zdjęciowa powstanie na przełomie 2022/2023 roku.

W ramach inwestycji wymagana jest budowa m.in. hali zdjęciowej z częścią socjalną, biurową i techniczną; strefa wejściową - teren utwardzony z podjazdem dla VIP; ścieżkami pieszymi oraz miejscami postojowym; parking podziemny.

W ub.r. Telewizja Polska zanotowała wzrost przychodów o 24 proc. do 2,2 mld zł, głównie dzięki 359 mln zł więcej z abonamentu rtv. Wzrosły też wpływy nadawcy z reklam, sponsoringu, sprzedaży programów i licencji. W ub.r. zatrudnienie w firmie wynosiło prawie 2,7 tys. etatów.

W 2018 roku liderem oglądalności wśród wszystkich widzów był Polsat, a w grupie komercyjnej TVN. Wśród głównych stacji wzrosty odnotowały TVP1 i TVP2, ale najwięcej zyskały TVP Sport, Super Polsat i TTV. Skrócił się średni czas oglądania telewizji, choć zwiększyły się wydatki reklamowe.

Dołącz do dyskusji: TVP3 Kielce i TVP3 Gorzów będą miały nowe siedziby, mają powstać w 2,5 roku

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Seba
Kompaktowo to oddzialy TVP I PR powinna byc w 1 lokalizacji w danym mies ie by lepiej wykorzystywac infrastructure jak I "potencjal" pracownikow.
Pieniadze na rozbudowe jak I upgrade technologiczny powinien pochodzic z dublujacego sie majatku oddzialow regionalnych.
odpowiedź
User
Perlator
Pompowanie kasy w ośrodki, które albo nie powinny istnieć albo powinny być ograniczone do minimum.
Wydać, żeby wydać bo przecież i tak sponsoruje suweren.
odpowiedź
User
Mumin
Pompowanie kasy w ośrodki, które albo nie powinny istnieć albo powinny być ograniczone do minimum.
Wydać, żeby wydać bo przecież i tak sponsoruje suweren.

A pan kto troll z kablówki :). Stacyjki mają już problem regionalne kablówkowe z personelem za darmo i zdychają od lat marząc o schedzie po ośrodkach regionalnych, jednak to marzenie ściętej głowy niedoczekanie
odpowiedź