SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP chce „doceniać doświadczenie” pracowników i „rozwijać ich potencjał”

Telewizja Polska rusza z dwoma programami dla pracowników, które mają docenić ich dokonania, a także zapewniać warunki rozwoju ich potencjału i kwalifikacji. W projektach udział wziąć mogą jednak tylko pracownicy etatowi części specjalizacji.

Siedziba Telewizji Polskiej, fot. PAP / Paweł Kula Article

Oba programy skierowane są do pracowników zatrudnionych w TVP i zajmujących się realizacją telewizyjną i filmową, obsługą planu i aktorów, budową dekoracji, emisją czy innymi kwestiami technicznymi. To osoby pracujące w Agencji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej, Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, poszczególnych antenach, ośrodku TVP Technologie i w oddziałach terenowych spółki.

Pierwszy program - „Doceniać doświadczenie” - przeznaczony jest dla zatrudnionych na pełnym etacie pracowników TVP o uznanym dorobku, mających co najmniej wykształcenie średnie i co najmniej przez 15 lat pracujących w spółce (i mających przynajmniej 20 lat stażu pracy ogółem).

W projekcie weźmie udział maksymalnie 20 pracowników wyłonionych w naborze, który zakończy się do końca marca br. 40 kandydatów do programu zgłoszą dyrektorzy jednostek, a następnie zostaną oni poddani ocenie „360 stopni”, polegającej na zbieraniu informacji na temat kompetencji ocenianej osoby z wielu źródeł.

W ramach trwającego 18 miesięcy programu, jego uczestnicy będą mogli realizować indywidualnie zaplanowane cykle działań rozwojowych, mogących składać się z krajowych i zagranicznych szkoleń, kursów i warsztatów, wizyt studyjnych u zagranicznych nadawców, w krajowych i zagranicznych instytucjach oraz organizacjach branżowych, a także z udziału w targach branżowych.

Biorący udział w programie „Docenić doświadczenie” pracownicy będą mieli też cykle szkoleń opracowane specjalnie dla nich, uzyskają dostęp do branżowych bibliotek, baz danych, czy profesjonalnych wydawnictw branżowych. Otrzymają poszerzony pakiet usług medycznych, będą preferencyjnie uwzględniani przy typowaniu do udziału w produkcjach TVP, a spółka upowszechniać będzie wśród swoich pracowników wiedzę o dokonaniach i kompetencjach uczestników programu.

 

Drugi program nosi nazwę „Rozwijać potencjał”. Do tego projektu aplikować może pracownik TVP zatrudniony na pełen etat, posiadający co najmniej wykształcenie średnie i maksymalnie 15-letni staż pracy w TVP (i co najwyżej 15 letni staż pracy ogółem).

Nabór do udziału w programie obejmie: wstępną selekcję aplikacji nadesłanych przez kandydatów i rozmowę kwalifikacyjną z przedstawicielem biura zarządzania kapitałem ludzkim. Najlepsza trzydziestka kandydatów weźmie udział w specjalnie opracowanym procesie diagnozy kompetencji i potencjału rozwojowego (tzw. development centre). Najwyżej oceniona w nim piętnastka osób otrzyma propozycję udziału w projekcie.

Program „Rozwijać potencjał” będzie trwał 24 miesiące. Jego uczestnicy będą w tym okresie realizować Indywidualny Plan Rozwoju (będzie mógł on obejmować takie elementy jak szkolenia i kursy, studia, wizyty studyjne), wezmą udział w cyklu szkoleń opracowanych specjalnie dla nich, uzyskają dostęp do branżowych bibliotek, baz danych, czy profesjonalnych wydawnictw branżowych. Będą też preferencyjnie uwzględniani przy typowaniu do udziału w projektach flagowych TVP oraz angażowani w specjalne projekty wizerunkowe.

TVP zapowiada, że w przyszłości może uruchamiać kolejne edycje programów „Doceniać doświadczenie” i „Rozwijać potencjał” oraz programy obejmujące kolejne grupy zawodowe w większej ilości jednostek organizacyjnych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP chce „doceniać doświadczenie” pracowników i „rozwijać ich potencjał”

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
w
co za durny pomysł, będą doceniać starych wyjadaczy na których musi pracować cała rzesza ludzi, zamiast zajmować się pierdołami to niech zaczną realizować poważne projekty dokumentalne na poziomie BBC
84 13
odpowiedź
User
birkut
Socjalistyczny zakład pracy wywiesi na ścianie "fabryki", bloku F gigantyczne portrety przodowników. 200, 300, bez kozery powiem: 700 % normy wyrobionej w propagandzie mediów partyjnych, mielonych przez delegatów trzech partii. Oczywiście, zgodnie z parytetem - UD + PSL + SLD. Wyróżnieni zostaną wysłani na Czerską, na praktyki, albo stypendia w ATM.
52 14
odpowiedź
User
Bhawo bhaun!
To jest jakiś żart i kpina z ludzi prawda? Zakładając, że to ma sens kto miałbybz tego skorzystać? Chyba tylko koledzy królika bo na pewno nie ci, ktorych po latach pracy wyrzucono do LT. Jak można doceniać doświadczenie i jednoczenie traktować ludzi jak przedmioty?
43 13
odpowiedź
User
sir Yal
Nie denerwujcie się. W końcu zarząd, dyrektorzy anten i szefowie redakcji będą się mogli czegoś nauczyć.
27 14
odpowiedź
User
trololo
...ale ktoś ma poczucie humoru.... !!!! :-)
30 13
odpowiedź