SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP pokaże kolejny koncert ,,Murem za polskim mundurem”

W piątek po południu TVP1 będzie transmitowała koncert pod hasłem ,,Murem za polskim mundurem”. Zorganizowano go na fali krytyki filmu „Zielona granica” Agnieszki Holland.

Anna Popek (screen: YouTube/JastrzabPost)Article

Koncert ,,Murem za polskim mundurem” odbędzie się w Mielniku nad Bugiem, Telewizja Polska zapowiada go jako „gest solidarności z polskimi służbami mundurowymi, które strzegą bezpieczeństwa granicy naszego kraju”.

Wystąpią Halina Mlynkova, Anna Józefina Lubieniecka, Natalia Krakowiak, Marek Piekarczyk, Antek Smykiewicz, Łukasz Drapała, Bartas Szymoniak i chór Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Wykonają pieśni i piosenki patriotyczne, m.in. „O mój rozmarynie”, ,,Pałacyk Michla", „Rozkwitały pąki białych róż", „Wojenko, wojenko", ,,Szara piechota", ,,Dziś do ciebie przyjść nie mogę", ,,Biały krzyż”, ,,Przybyli ułani pod okienko” i ,,Jak to na wojence ładnie”. Koncert poprowadzi Anna Popek.

Wydarzenie na antenie TVP1 będzie pokazywane od godz. 18:00.

W TVP koncerty wspierające służby mundurowe

W minioną niedzielę Telewizja Polska razem z Ministerstwem Obrony Narodowej zorganizowała w Suwałkach koncert „Razem dla bezpiecznych granic”. Na żywo pokazywano go w TVP1.

Natomiast 5 grudnia 2021 roku publiczny nadawca wspólnie z resortem obrony narodowej zorganizował koncert „Murem za polskim mundurem” w bazie wojskowej w Mińsku Mazowieckim. Na antenie TVP1 śledziło go nieco ponad 3 mln widzów, co dało stacji 21,56 proc. udziału w oglądalności pasma.

- Repertuar kojarzy mi się z weselem i zabawą na stadionie, a nie hołdem złożonym żołnierzom i pogranicznikom. Nigdy wcześniej nie widziałem na jednym koncercie tak absurdalnie dobranego zestawu wykonawców - komentował tamto wydarzenie dla Wirtualnemedia.pl Tomasz Reich, redaktor naczelny serwisu NowaWarszawa.pl i wykładowca Collegium Civitas, oceniając niedzielny koncert "Murem za polskim mundurem" w TVP. - Słabe piosenki z głupimi tekstami pasują jako niezobowiązujący podkład do wakacyjnych imprez, ale ich obecność na takiej uroczystości jest co najmniej niezręczna - ocenił Jarek Szubrycht, dziennikarz muzyczny „Gazety Wyborczej”.

Nowy koncert ogłoszono na fali krytyki filmu „Zielona granica” Agnieszki Holland opowiadającego o losach imigrantów na granicy polsko-białoruskiego i działaniach polskich służb wobec nich. Media publiczne krytykują ten film jednym głosem z politykami obozu rządzącego.

W TVP Info zaczęto emitować dłuższe ujęcia z „Zielonej granicy”, których nie ma w zwiastunie filmu. Telewizja Polska nie ujawnia, skąd pozyskała te fragmenty, podkreśla natomiast, że opublikowała je „z uwagi na ważny interes społeczny i ochronę dobrego imienia straży granicznej”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Od kilku lat Telewizja Polska ze względu na treści emitowane w TVP Info i programach informacyjnych jest wśród najgorzej ocenianych mediów w kraju. W niedawnym sondażu państwowego instytutu CBOS działalność Telewizji Polskiej negatywnie oceniło 45 proc. Polaków, a dobrze 39 proc. TVP i Radio Maryja jako jedyni nadawcy zanotowali więcej ocen krytycznych niż pozytywnych, dużo lepiej zostali ocenieni TVN i Polsat.

W marcowym sondażu Ipsos 69 proc. Polaków uznało, że "Wiadomości" TVP nie pokazują prawdy o wydarzeniach w kraju. Program najbardziej wiarygodny jest dla zwolenników PiS, osób w wieku ponad 60 lat i z wykształceniem zawodowym. Z kolei w badaniu na potrzeby raportu Reuters Institute 47 proc. Polaków stwierdziło, że nie ma zaufania do informacji z Telewizji Polskiej, a przeciwną opinię wyraziło 28 proc. TVP wypadała najgorzej w zestawieniu obejmującym czołowych nadawców telewizyjnych, radiowych, marki prasowe i internetowe.

Dołącz do dyskusji: TVP pokaże kolejny koncert ,,Murem za polskim mundurem”

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Teleman
Fajna reklamę zrobili filowi Holland, kurde to tylko film, aludzie panikują jakby nie wiem co się stało
odpowiedź
User
Dsa
Pani Agnieszka z Niderlandów nie będzie zadowolona
odpowiedź
User
Krasnolud
A nie prościej to zrobić w Kołobrzegu? Takie fajne tradycje się marnują....
odpowiedź