SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP udzieli licencji na organizację Stref Kibica podczas MŚ w piłce nożnej do lat 20

Telewizja Polska - we współpracy z Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej (FIFA) w imieniu właściciela praw telewizyjnych do wszystkich meczów Mistrzostwa Świata 2019 FIFA U-20 - będzie udzielać licencji na pokazy publiczne.

Telewizja Polska pokaże wszystkie 52 mecze mistrzostw i po raz kolejny udzieli licencji i wymaganych zgód dla organizatorów Stref Kibica. Swoją ofertę TVP adresuje do samorządów, agencji reklamowych, jednostek kultury czy innych podmiotów prowadzących działalność gospodarczą.

Zgoda na korzystanie z sygnału telewizyjnego oficjalnego nadawcy Mistrzostw Świata w piłce nożnej do lat 20 – FIFA U-20 World Cup Poland 2019 jest oferowana przez TVP w formie umowy, uwzględnia koszty sygnału, działania handlowe oraz obsługę merytoryczną. Opłata za sygnał jest jednorazowa i obejmuje wszystkie mecze Mistrzostw Świata.

Pakiet podstawowy (kwota bazowa): 1000 złotych za jeden ekran

Kwota bazowa (wpisana w każdej) umowie daje możliwość korzystania z sygnału telewizyjnego z kanałów TVP podczas trwania Mistrzostw, obsługę merytoryczną i handlową oraz wpis na oficjalną listę Stref Kibica. Nie obejmuje sprzętu - pozyskanie sygnału należy do organizatora Strefy Kibica.

Pakiet rozszerzony (sygnał satelitarny): kwota bazowa i 1000 zł za jeden ekran

Pakiet obejmuje możliwość korzystania z sygnału telewizyjnego TVP podczas trwania Mistrzostw Świata w piłce nożnej do lat 20 – FIFA U-20 World Cup Poland 2019 oraz sprzęt do dekodowania sygnału satelitarnego; karta dekodująca oraz moduł CAM, w skład pakietu wchodzi także obsługa prawna i handlowa. Natomiast pakiet nie obejmuje; dekodera, instalacji i anteny satelitarnej.

Z kolei dla organizatorów pokazów wyspecjalizowanych, którym potrzebne jest źródło sygnału w postaci MULTICAST IP, TVP oferuje zezwolenie na podłączenie się do jednego z punktów styku MUTICAST IP (17 punktów w całej Polsce), poprzez jednego ze współpracujących operatorów technologicznych. Dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem: licencje@tvp.pl.

Co ważne, opłaty za pakiet rozszerzony i premium należy dodać do opłaty bazowej. Podane ceny to koszt jednego ekranu, który należy pomnożyć przez ich liczbę.

Koszty licencji FIFA

Licencja na pokazy publiczne właściciela praw telewizyjnych do wszystkich meczów Mistrzostw Świata jest konieczna w przypadku Komercyjnych Pokazów Publicznych i Specjalnych Niekomercyjnych Pokazów Publicznych. Licencje przyznaje TVP w porozumieniu z FIFA.

    strefa do 1000 osób – 500 dolarów (netto) dla przykładowo barów, pubów lub restauracji
    strefa od 1001 do 2000 osób - 1000 dolarów - dla instytucji edukacyjnych, baz wojskowych
    strefa od 2001 do 5000 osób - 2000 dol. netto - dla stref w małym mieście
    strefa od 5000 do 10000 osób - 4000 dolarów - strefa pod gołym niebem, hala
    strefa powyżej 10000 osób - 7000 dolarów - przykładowo dla dużej strefy miejskiej, stadionu

Kwoty za udzielenie licencji FIFA zostaną zapisane w umowie licencyjnej w złotym, zgodnie z przeliczeniem po kursie NBP z dnia przyznania licencji i zostanie powiększona o podatek VAT.

Brak konieczności uzyskania licencji FIFA istnieje tylko w przypadku niekomercyjnych pokazów publicznych (np. puby, kluby, bary, które prowadziły już wcześniej działalność gospodarczą w tym zakresie i są zwolnione z licencji FIFA, chyba że towarzyszą im dodatkowe działania komercyjne - wtedy takie lokale muszą uzyskać jedynie zgodę sygnałową TVP).

O licencje i zgody można ubiegać się do końca trwania Mistrzostw (do 15.06.2019). Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie internetowej licencje.tvp.pl, a także pod numerem telefonu 601 600 601.

Turniej Mistrzostw Świata w piłce nożnej do lat 20 rozpoczyna się 23 maja br., a zakończy finałem w Łodzi 15 czerwca. W mistrzostwach wezmą udział 24 drużyny, które zagrają na 6 stadionach: w Bydgoszczy, Gdyni, Łodzi, Lublinie, Bielsku-Białej i Tychach.

Dołącz do dyskusji: TVP udzieli licencji na organizację Stref Kibica podczas MŚ w piłce nożnej do lat 20

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl