SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP - nowe programy, nowe twarze

"Dla Ciebie, blisko Ciebie" - pod takim hasłem Telewizja Polska rozpoczyna sezon po wakacjach

Zarząd TVP zaprezentował wczoraj na konferencji prasowej jesienną ramówkę oraz szczegóły zmian programowych w TVP.
Jak zapewnił prezes TVP Jan Dworak, jesienna ramówka to efekt pracy nowych władz, które od lutego kierują telewizją publiczną.

Od 6 września w TVP pojawią się zupełnie nowe pozycje, wyprodukowane specjalnie dla TVP, seriale  z udziałem popularnych polskich aktorów, znane i cenione programy w nowym kształcie, premierowe odcinki ulubionych cykli, ciekawe programy publicystyczne i informacyjne oraz wiele znakomitych filmów.

Nowe propozycje, które mają szansę stać się telewizyjnymi hitami, to między innymi seriale oraz programy rozrywkowe. Serial "Bulionerzy" (TVP1, piątek godz. 20.10); "Stacyjka" TVP1 niedziela, godz. 20.10). Oprócz nich zobaczymy też nowy znakomity serial sensacyjny "Glina" (TVP1, czwartek godz. 20.30). Obok tych nowości na ekrany powrócą cieszące się niezwykłą popularnością, dobrze znane seriale: "Klan" i "M jak miłość", których nowe odcinki będą emitowane 3 razy w tygodniu.

Premierowe programy rozrywkowe to "Prokop i panny" (TVP2 sobota, godz. 21.00) adresowany do kobiet talk-show traktujący o uczuciach i emocjach, "Trójkąt damsko-męski" (TVP2 niedziela godz. 19.00), w którym Kamila Drecka i Krystyna Janda rozmawiają ze swymi gościmi o różnicach płci i "Nakręcona noc", popkulturowo-muzyczny program Sławomira Latkowskiego emitowany na żywo w sobotę po północy (TVP2 godz. 0.15). Jesienią pojawią się też premierowe wydania programów dobrze znanych i lubianych. W "Szansie na sukces" (TVP2 niedziela, godz. 15.00) w nowym sezonie gośćmi programu będą m.in.: Justyna Steczkowska, Leszcze, TSA, Reni Jusis, DeMono i Kasia Klich. W cyklu "Europa da się lubić" (TVP2 nie-dziela, godz. 20.00) zobaczymy m.in. odcinki "Europa roztańczona", "Europa na lu-dowo", "Europa na studiach", "Europa na językach", "Europa w szponach nałogu".
 
Jak zwykle w poniedziałek, nadawane będą w Jedynce spektakle Teatru Te-lewizji, który po wakacyjnej przerwie przedstawi kilka premier. Będą to m.in. "Książę nocy", spektakl w reżyserii Krzysztofa Zaleskiego oparty na opowiadaniu Marka No-wakowskiego, "Pamiętnik z Powstania Warszawskiego" Mirona Białoszewskiego
w reżyserii Maria Zmarz-Koczanowicz i "Opera mleczana" Andrzeja Mleczki i Stani-sława Radwana w reżyserii Mikołaja Grabowskiego (spektakl przeniesiony ze Stare-go Teatru w Krakowie).

Nowy kształt zyska informacja i publicystyka Jedynki, w której od września swoje programy poprowadzą m.in. Monika Olejnik ("Prosto w oczy", poniedziałek-czwartek 20.10) i Jacek Żakowski ("Summa zdarzeń", niedziela 13.10), a "Wiadomości" nadawane będą 12 razy dziennie z nowego studia. Zmiany w obszarze publicystyki i informacji przygotowała także Dwójka: codzienna "Panorama" zyska cotygodniowe dodatkowe wydanie poświęcone kulturze i sztuce ("Panorama Kultura", poniedziałek o godz. 23.20). W dni powszednie po wieczornym wydaniu "Panoramy" o godz. 22.20 pojawi się przygotowany przez jej zespół program publicystyczny "Kurs dnia".

Poza tym w programie znajdzie się wiele znakomitych filmów dokumentalnych, w tym m.in. cykl "Wielcy rodacy" przedstawiający sylwetki znanych z historii Polaków (TVP2 poniedziałek, godz. 19.00). "Dwójka" pokaże też m.in. kontynuację serialu dokumentalnego o dzieciach z domu dziecka pt. "Kochaj mnie!" (poniedziałek godz. 21.00). W nowych odcinkach zostanie położony akcent na propagowanie rodzinnych form opieki.

W jesienne wieczory TVP pokaże wiele hitowych filmów. Będą to m.in. "Milczenie owiec", "Adwokat diabła", "Uśpieni" (TVP2, w soboty o 22.40). W sobotnim filmowym paśmie Jedynki (godz. 20.00) zobaczymy m.in. takie filmy jak "Zemsta", "Pianista", "Legalna blondynka", "Przyczajony tygrys, ukryty smok". Wydarzeniem będzie emisja wszystkich części kultowej serii filmów o przygodach Jamesa Bonda.

Z myślą o ludziach starszych i chorych Program Pierwszy będzie w każdą niedzielę o godzinie 7.00 transmitował mszę świętą. Pierwsza transmisja 12 września z Sanktuarium w Łagiewnikach.

Telewidzowie będą mogli się także emocjonować kolejnymi występami Adama Małysza i rozgrywkami elitarnej piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP - nowe programy, nowe twarze

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl