SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP organizuje konkurs scenariuszowy „Talents: Ukraine!” dla ukraińskich twórców

Telewizja Polska organizuje konkurs „Talents: Ukraine!” na najlepszy scenariusz serialu telewizyjnego. Adresatem inicjatywy są pochodzący z Ukrainy twórcy, a projekt jest elementem drugiej edycji Międzynarodowego Festiwalu Telewizyjnego „Heart of Europe”.

Article

W konkursie „Talents: Ukraine!” wezmą udział autorzy projektów na scenariusz serialu telewizyjnego. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest posiadanie obywatelstwa ukraińskiego i ukończone 18 lat. Laureatom konkursu na najlepszy serial zostaną przyznane nagrody pieniężne. Ponadto zwycięskie scenariusze, wyłonione przez jury „Talents: Ukraine!”, będą mogły zostać skierowane do produkcji przez Telewizję Polską.

- Wierzę, że istnieją dziesiątki wartych opowiedzenia historii, które będą atrakcyjne zarówno dla polskiego, jak i dla ukraińskiego widza. Także tych historii, w których na ekranie przeplatać się będą losy Polaków i Ukraińców, tak jak przeplatają się dziś na każdym kroku w otaczającej nas rzeczywistości. Historii, które będą zrozumiałe i atrakcyjne także dla mieszkańców innych państw Europy - komentuje Marek Solon-Lipiński, dyrektor ds. współpracy międzynarodowej TVP.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Projekty scenariuszy można składać na adres: talents.ukraine@tvp.pl do 7 października 2022 roku. Do konkursu można zgłaszać wyłącznie scenariusze przetłumaczone na język polski. Szczegółowe informacje i warunki konkursu są dostępne na stronie www.heartofeurope.tvp.pl w zakładce „Talents: Ukraine!”.

- Widzę wielu ukraińskich twórców, którzy mają mnóstwo pomysłów i projektów, ale brakuje im środków i wsparcia, aby je zrealizować. Ponieważ Ukraina toczy batalię o demokrację i wolność, broniąc wspólnych wartości i dotyczącego nas wszystkich europejskiego bezpieczeństwa, uważam, że kraj ten jest obecnie światową stolicą wspaniałych historii, które trzeba opowiedzieć właśnie teraz. Dzięki inicjatywie, jaką jest ten konkurs, ukraińscy autorzy mają szansę na zaprezentowanie swoich pomysłów i narracji, która zafascynuje odbiorców zarówno w obu naszych krajach jak i na całym kontynencie. Polacy i Ukraińcy są skazani na to, by się lepiej wzajemnie zrozumieć, a seriale są do tego najlepszym narzędziem - opisuje Jarosław Łodygin, ukraiński autor, reżyser i scenarzysta.

Konkurs scenariuszowy „Talents: Ukraine!” odbywa się w związku z II edycją Międzynarodowego Festiwalu Telewizyjnego „Heart of Europe”. Festiwal stanowi przegląd twórczości telewizyjnej mediów publicznych Europy Środkowo-Wschodniej. W tegorocznej edycji festiwalu wezmą udział twórcy i nadawcy z 14 państw: Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy, Gruzji, Czech, Słowacji, Węgier, Słowenii, Chorwacji, Serbii, Rumunii i Bułgarii, którzy zgłaszają na konkurs swoje najlepsze produkcje w 6 kategoriach.

- Organizowany przez Telewizję Polską konkurs Talents: Ukraine! pomoże wzbogacić zasoby polskiego sektora telewizyjnego o nową jakość, którą wniosą utalentowani autorzy z Ukrainy, ci, którzy utracili  możliwość funkcjonowania zawodowego we własnym kraju. Jesteśmy przekonani, że nasze przedsięwzięcie okaże się wartościowym obszarem kreacji nowych treści nie tylko dla TVP, a w dalszej perspektywie wzbogaci cały europejski rynek audiowizualny. Projekty serialowe autorstwa ukraińskich twórców już nieraz sprawdzały się zarówno w Polsce, jak i w wielu krajach naszego regionu - mówi Marek Solon-Lipiński.

W ub.r. przychody Telewizji Polskiej zwiększyły się o 7,2 proc. do 3,25 mld zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 21,7 proc. do 3,12 mld zł zysk netto skurczył się ze 198,32 do 3,89 mln zł.

W planie finansowym na br. Telewizja Polska zapisała wzrost przychodów do 3,42 mld zł, zwiększyć mają się zarówno wpływy z reklam i sponsoringu, jak i rekompensaty abonamentowej. W górę pójdą też koszty energii i usług zewnętrznych, a ze sprzedaży obligacji skarbowych nadawca spodziewa się minimum 171 mln zł straty.

Dołącz do dyskusji: TVP organizuje konkurs scenariuszowy „Talents: Ukraine!” dla ukraińskich twórców

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Grochek
Żenada i dno normalnie
odpowiedź
User
Tobek
Nie oglądam TVP
odpowiedź
User
Krasawica
Czemu TVP nie organizuje konkursu dla polskich scenarzystów i czemu TVP (P!!!) opisuje swoje konkursy po angielsku???
Już nawet podpis jest po ukraińsku, żeby Ukraińcy rozumieli.
Bantustan.
odpowiedź