SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP w sierpniu otworzy placówkę zagraniczną w Tbilisi. "Rocznica ataku Rosji"

Z okazji dziesięciolecia ataku Rosji na Gruzję w połowie sierpnia br. Telewizja Polska uruchomi placówkę w Tbilisi i wyśle tam korespondenta - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Siedziba Telewizji Polskiej, fot. PAP / Paweł Kula Article

Placówka zagraniczna TVP będzie zajmować się obsługą regionu kaukaskiego i Bliskiego Wschodu. Na razie nie wiadomo, ile osób będzie pracowało na miejscu w Tbilisi.

Centrum informacyjne TVP potwierdziło portalowi Wirtualnemedia.pl, że placówka zostanie otwarta w pierwszej połowie sierpnia. Nadawca publiczny nie podaje na razie, którego reportera zamierza wysłać do Gruzji.

10 lat temu Telewizja Polska posiadała już specjalne biuro korespondenckie w stolicy Gruzji Tbilisi. Służyło ono wtedy do relacjonowania sytuacji politycznej w kraju: w sierpniu 2008 roku Rosja zaatakowała Gruzję, co wywołało wojnę. Rosyjska armia tłumaczyła wtedy, że chce wziąć w obronę mieszkańców Osetii Południowej.

W ub.r. Telewizja Polska zanotowała wzrost wpływów z abonamentu radiowo-telewizyjnego o 69,9 proc. do 622,5 mln zł oraz spadek przychodów z reklam i sponsoringu o 8,4 proc. do 798,6 mln zł. Firma osiągnęła 500 tys. zł zysku netto, natomiast na br. planuje stratę w wysokości ponad 100 mln zł.

Na koniec ub.r. w firmie było zatrudnionych na etacie 2 657 osób, o 7,1 proc. mniej niż rok wcześniej. Członkowie zarządu firmy zarabiali 25,6 tys. zł miesięcznie, a doradcy zarządu, dyrektorzy i wicedyrektorzy - po ok. 20 tys. zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP w sierpniu otworzy placówkę zagraniczną w Tbilisi. "Rocznica ataku Rosji"

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kinga
Wydawanie kasy w błoto po co tam? Jeśli już to na dalekim wschodzie przydałoby się bardziej chociaż i to ekonomicznie wątpliwe.
20 13
odpowiedź
User
wodz
Paweł Szot albo Dariusz Bohatkiewicz to chyba jedyne obecnie osoby na placu, które dobrze by wypełniły to zadanie
21 13
odpowiedź
User
YKK
Wooow! Czekam teraz na kolejne strategiczne placówki w Kaszgar, Osz i Szonży.
17 14
odpowiedź
User
Gość54321
@YKK Czemu nie w stolicach?
13 9
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
A kiedy otwarcie placówki w Pjongjang?
A nie!! Przecież klon już jest na Woronicza.
16 12
odpowiedź