SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP3 Kielce przenosi się do nowej siedziby. Znamy szczegóły inwestycji

Na początku kwietnia br. TVP3 Kielce poinformowało, że budynek nowej siedziby trafił już w ręce stacji. Przeprowadzka może jednak potrwać dłużej, bo studia mają być wyposażone w nowoczesny sprzęt, na który brakuje pieniędzy. TVP nadal czeka bowiem na wpływy z abonamentu lub kolejne transze z budżetu państwa.
 

Nowa siedziba TVP3 Kielce. Znamy szczegóły inwestycji, fot. TVPNowa siedziba TVP3 Kielce. Znamy szczegóły inwestycji, fot. TVP

TVP3 Kielce informuje, że to „najnowocześniejszy z budynku oddziałów terenowych TVP3 w kraju. Oficjalnie nowa siedziba została przekazana w ręce kieleckiej redakcji.” Budynek został odebrany, co potwierdził dyrektor kanału Piotr Rogoziński.

Poprosiliśmy publicznego nadawcę o komentarz ws. inwestycji. Jaki był koszt budowy siedziby? - Budowa nowej siedziby TVP3 Kielce jest częścią większej inwestycji, w ramach której taki sam budynek powstaje również w Gorzowie Wlkp. To automatycznie przełożyło się na obniżenie kosztów całego przedsięwzięcia. Wartość pierwszej umowy na realizację tej inwestycji musiała jednak zostać zwaloryzowana z powodu inflacji oraz rosnących cen materiałów i robót budowlanych - czytamy w odpowiedzi przekazanej Wirtualnemedia.pl przez dział komunikacji korporacyjnej TVP.

tvp-ma-nowa-siedzibe-w-kielcach

TVP3 Kielce przeprowadzi się do nowej siedziby

Kolejnym etapem będzie wyposażenie gmachu w nowoczesny sprzęt. W nowej siedzibie są trzy studia: jedno na dachu, dwa wewnątrz. - Nienaganną akustykę zapewnia ich konstrukcja - każde z nich jest jak budynek w budynku - czytamy na portalu TVP3 Kielce.

Czytaj także: Transmisje sportowe w telewizji publicznej zwiększają PKB

TVP planuje niebawem ogłoszenie przetargu na kompleksowe wyposażenie technologiczne nowego oddziału. - Zależy nam na tym, by do siedziby TVP w Kielcach trafił jak najnowocześniejszy sprzęt, w tym kamery z nowoczesną optyką, maszyny emisyjne i monitory - czytamy w przesłanej nam korespondencji.

nowa-siedziba-tvp3-w-kielcach

- Każde studio będzie wyposażone w tory kamerowe wraz z optyką. Studia będą wyposażone komplementarnie jeśli chodzi o jakość i obrazu i dźwięku - wskazywał na portalu stacji Jarosław Zmyślny z działu produkcji telewizyjnej.

Czytaj także: Byłe gwiazdy kadry ekspertami TVP Sport

Kiedy dojdzie do przeprowadzki? Na stronie internetowej TVP3 Kielce podano, że „sygnał z nowej siedziby popłynie na początku przyszłego roku”. Dziś publiczna telewizja jednak zastrzega: „Termin przeprowadzki jeszcze uzgadniamy. Musimy ją bardzo dobrze zaplanować, by do minimum ograniczyć ewentualne przerwy w emisji programu. Wiemy, że w pierwszej kolejności uda się nam przenieść część administracyjną - jest szansa, że nastąpi to pod koniec tego roku. Później będziemy sukcesywnie przenosić działy techniczne, a także emisję.”

By doszło do przeprowadzki studia muszą być wyposażone w nowy sprzęt. Tu zaś na przeszkodzie stoją pustki w kasie Telewizji Polskiej. Publiczny nadawca nadal czeka na środki z abonamentu. Jak informowaliśmy niedawno, likwidator spółki Daniel Gorgosz, wysłał do Macieja Świrskiego, przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty wpływów z opłat abonamentowych w wysokości 141 780 tys. zł wraz z odsetkami.

Kilka dni temu sejmowa komisja finansów publicznych zaakceptowała przeznaczenie z rezerwy celowej budżetu na ten rok 600 mln zł na potrzeby Telewizji Polskiej i Polskiego Radia.

Dołącz do dyskusji: TVP3 Kielce przenosi się do nowej siedziby. Znamy szczegóły inwestycji

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pięknie
W centrali baraki z zarywającą się podłogą
odpowiedź
User
Mm
To jaki był ten koszt?
odpowiedź
User
gość
Zamiast odstrzelić kilka tych wojewódzkich telewizyjek państwo brnie w dalsze defraudacje miliardów. 16 programów nadawanych naziemnie - sąsiednie Czechy 4 programy - po prostu to jest defraudatornia.
odpowiedź