SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Powstanie aplikacja Twittera na telewizory Smart TV

Właściciel Twittera Elon Musk potwierdził, że trwają prace nad aplikacją tego serwisu społecznościowego na telewizory Smart TV. Firma chce w najbliższym czasie skupić się na rozwoju treści wideo.

Obecnie z Twittera można korzystać na telewizorach z Android TV za pośrednictwem przeglądarki internetowejArticle

Jeden z użytkowników Twittera zauważył, że serwisowi brakuje aplikacji na telewizory Smart TV. – Nadchodzi – odpowiedział Musk. Nie zdradził jednak kiedy projekt zostanie zrealizowany i na jakich urządzeniach będzie można korzystać z aplikacji. Najpopularniejsze są telewizory i przystawki z systemami operacyjnymi: Android TV/Google TV (Sony, Philips, Xiaomi, Mi Box), Tizen (Samsung) czy WebOS (LG).

Rozmowy z politycznymi i rozrywkowymi liderami

Reuters poinformował, że podczas czwartkowej prezentacji dla inwestorów, nowa dyrektor generalna firmy Linda Yaccarino i Musk zapowiadali, że Twitter skupi się na treściach wideo, aby ożywić serwis i zyskać dodatkowe przychody reklamowe. Podczas spotkania ujawniono, że 10 proc. czasu spędzonego na platformie to treści wideo. Rozmowy o dodatkowych treściach wideo prowadzone są ze znanymi osobami ze świata polityki i rozrywki, a także mediami i właścicielami płatnych usług, które mogłyby być promowane na Twitterze.

Elon Musk w październiku ub.r. sfinalizował przejęcie Twittera za 43 mld dol. Akcjonariusze firmy zatwierdzili transakcję miesiąc wcześniej. Wcześniej zapowiedział zwolnienie 75 proc. ogółu pracowników. - Cóż, myślę, że bardzo ważne jest, aby istniała inkluzywna arena wolności słowa - mówił wcześniej Musk. - Twitter stał się de facto placem miejskim, więc bardzo ważne jest, aby ludzie mieli zarówno poczucie rzeczywistości, jak i poczucie, że mogą swobodnie mówić, ale w granicach prawa - stwierdził.

Ostatnio Linda Yaccarino zastąpiła Elona Muska w roli CEO Twittera. Przeszła do platformy z mediów, konkretniej z giganta NBCUniversal, spółki zależnej Comcast Corporation. Tam nadzorowała całą globalną, krajową i lokalną sprzedaż reklam, partnerstwa, marketing, Ad Tech, dane, badania rynku i inicjatywy strategiczne NBCUniversal.

Na telewizorach Smart TV można korzystać z serwisu społecznościowego TikTok. W Polsce do najpopularmiejszych aplikacji należą Netflix, YouTube, Disney+, Canal+ online, HBO Max, Amazon Prime Video, CDA, Pilot WP i Viaplay. Nie brakuje serwisów ze stacjami radiowymi (myTuner, Tune In), z kamerkami internetowymi (Earth Cam TV, WebCamera.pl) czy pogodowych (AccuWeather). Mało popularne są aplikacje z treściami tekstowymi. Na większości urządzeń z portali typu Twitter, Facebook czy Wikipedia można korzystać po pobraniu na telewizor lub przystawkę przeglądarki internetowej.

Dołącz do dyskusji: Powstanie aplikacja Twittera na telewizory Smart TV

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mar
Lepiej aplikację na Windows Phone przywróćcie dzbany.
odpowiedź