SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Twitter rekordowo popularny w Polsce. Jacy są jego użytkownicy?

Dwie trzecie polskich użytkowników Twittera ma do 34 lat, prawie 30 proc. posiada wyższe wykształcenie, a 25 proc. miesza w dużych miastach. W ostatnich miesiącach portal odwiedzało u nas rekordowo dużo internautów. Szczegóły w raporcie Wirtualnemedia.pl.

Article

W ciągu trzech lat relatywnie najwięcej użytkowników Twitter zyskał wśród osób z zawodowym wykształceniem - ich liczba wzrosła z 104 do 400 tys., czyli prawie czterokrotnie. Jednak ilościowo większe wzrosty nastąpiły w pozostałych grupach: internautów z wykształceniem średnim przybyło 549 tys., z wyższym - 473 tys., a bez średniego - 471 tys.


Odsetek użytkowników portalu z wykształceniem zawodowym wzrósł o 2,9 pkt proc., a ze średnim - o 3,4. Za to udział odwiedzających z dyplomem studiów zmalał o 3,9 pkt proc., a tych bez średniego wykształcenia - o 2,5.


W listopadzie ub.r. Twittera odwiedziło 944 tys. internautów ze wsi, stanowiąc 35,8 proc. jego wszystkich użytkowników. Z kolei 15,4 proc. z nich to 405,6 tys. osób z miast powyżej 200 tys. mieszkańców. W miastach o innych poziomach ludności serwis miał od 205 do 280 tys. użytkowników.


Przez trzy lata liczba użytkowników Twittera zwiększyła się ponad czterokrotnie - z 231,2 do 944 tys. Ponad trzykrotny wzrost nastąpił w miastach od 50 do 100 tys. ludności (z 81 do 280,7 tys.), a prawie trzykrotny w miastach do 50 tys. oraz powyżej 200 tys. mieszkańców.


W efekcie udział użytkowników ze wsi podskoczył z 27,3 proc w listopadzie 2010 do 35,8 proc. w listopadzie ub.r., a tych z miast od 100 do 200 tys. mieszkańców zmalał prawie o połowę - z 13,6 do 7,8 tys. Udziały pozostałych grup internautów zmieniły się nieznacznie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Twitter rekordowo popularny w Polsce. Jacy są jego użytkownicy?

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
nie rozumiem tego fenomenu Twittera
odpowiedź
User
jak
Polscy użytkownicy się rejestrują, zabierają nazwy kont i później z nich nie korzystają. Twitter powinien się wreszcie zająć tym, że jak ktoś rejestruje konto, nie używa go i nikogo nie śledzi to z niego nie korzysta. Tyle, ze od razu by było milion kont w Polsce mniej.
odpowiedź
User
Emmers1987
Ahahahahah ... Same małolaty na twittera, bo mają własny nick: JustinB, Justin Bieber1, JB, JustBieber itd. itp.
odpowiedź