SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Twitter wprowadza emoji do prywatnych rozmów. 7 różnych reakcji na każdą wiadomość

Twitter wprowadził w swojej aplikacji nową funkcję związaną z wiadomościami prywatnymi. Dzięki niej użytkownicy mogą dodać do każdej przeczytanej wiadomości reakcję w postaci odpowiedniego emoji. Do dyspozycji jest 7 różnych ikon, które można dodawać i usuwać w dowolnym momencie.

Article

Nową funkcjonalność dotyczącą wymieniania prywatnych wiadomości pomiędzy użytkownikami Twitter zapowiedział we wpisie zamieszczonym przez dział wsparcia technicznego serwisu.

7 emoji w prywatnych rozmowach

Wprowadzona przez Twitter opcja pozwala teraz na wyrażanie przez użytkowników reakcji na otrzymane wiadomości prywatne za pomocą zestawu emoji które można dodawać do konkretnych treści.

Jak wyjaśnia serwis aby skorzystać z nowej funkcji należy przytrzymać symbol serca z plusem umieszczony obok otrzymanej wiadomości lub kliknąć dwukrotnie na jej treść.

Następnie z wyświetlonego zestawu trzeba wybrać pożądaną emoji. Do dyspozycji użytkownika jest 7 różnych reakcji – śmiech do łez, smutek, zdziwienie, serce, płomień oraz kciuk skierowany w górę lub w dół.

Usuwanie reakcji i powiadomienia

Dział wsparcia technicznego Twittera na swojej stronie internetowej wyjaśnia, że nowy zestaw emoji można zastosować także w wypadku konwersacji grupowych na platformie. W takim wypadku użytkownik ma możliwość prześledzenia reakcji pozostawionych przez konkretnych uczestników rozmowy.

Dodatkowo każdy uczestnik konwersacji grupowej może włączyć u siebie funkcję powiadomień o nowych reakcjach pojawiających się w konkretnej rozmowie. Twitter zaznacza, że osoba która zamieściła swoją emoji przy wybranej wiadomości może ją w każdej chwili wycofać, a także w dowolnym momencie dodać reakcję do nieoznaczonej wcześniej treści.

Niedawno Jack Dorsey, szef Twittera zapowiedział, że w serwisie nie pojawi się zapowiadana wcześniej funkcja pozwalająca na edycję opublikowanych już wpisów. Dorsey wyjaśnił że Twitter chce zachować swoją pierwotną ideę szybkiej wymiany myśli i poglądów, dodatkowo edytowanie wpisów może doprowadzić do zamieszania w dyskusjach prowadzonych w serwisie.

W III kwartale 2019 r. Twitter zanotował przychody w kwocie ponad 823 mln dolarów, a zysk netto przekroczył 36 mln. Liczba dziennych użytkowników serwisu oglądających reklamy wzrosła o 17 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Twitter wprowadza emoji do prywatnych rozmów. 7 różnych reakcji na każdą wiadomość

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl