SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tygodnik „Der Spiegel” zapowiada zwolnienia i internetowy paywall

Wpływowy niemiecki tygodnik „Der Spiegel” zapowiedział oszczędności. Do końca 2017 roku zamierza zwolnić około 150 pracowników, w planach jest też wprowadzenie płatnych treści w internetowym serwisie.

Article

O planowanych cięciach kosztów w należącym do grupy Spiegel tygodniku, który wydaje też miesięcznik „Manager Magazin” poinformowano w oficjalnym komunikacie. Według zapowiedzi do 2017 r. „Der Spiegel” zamierza wypracować roczne oszczędności na poziomie 16 mln euro. Drogą do osiągnięcia tego celu mają być cięcia w wydatkach na bieżącą działalność oraz zwolnienie do 150 pracowników spośród ponad 700. zatrudnionych obecnie.

- Te kroki są dla nas trudne i bolesne, szczególnie w części dotyczącej zwolnień - przyznał w komunikacie Thomas Hass, szef Spiegel-Verlag. - Niestety jest to jedyna droga dająca szansę na zabezpieczenia na przyszłość finansów naszej firmy.

Przyczyną zapowiadanych oszczędności mają być przede wszystkim spadające przychody z reklam w drukowanej wersji tygodnika. Ale oprócz cięć w wydatkach „Der Spiegel” zamierza też zdobywać pieniądze z nowych źródeł. Według planów wydawcy część treści w internetowym serwisie tygodnika, dotychczas całkowicie darmowych, będzie dostępna za opłatą. Na razie jednak nie sprecyzowano terminu ani skali wprowadzenia paywalla.

„Der Spiegel” należy do najbardziej wpływowych i opiniotwórczych tytułów na niemieckim rynku prasowym, znanym m.in. z mocnego działu śledczego. Tygodnik ukazuje się od 1947 r., siedzibą redakcji jest Hamburg. Obecny nakład podawany przez wydawcę wynosi ok. 870 tys. egzemplarzy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tygodnik „Der Spiegel” zapowiada zwolnienia i internetowy paywall

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
??
Szpigiel „należy do najbardziej wpływowych i opiniotwórczych tytułów” – i nie daje rady w Niemczech? 80 mln ludzi. Może niech niemiecki rząd zaprenumeruje gazetkę imigrantom. Niech się integrują.
9 9
odpowiedź