SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Tygodnik Powszechny” z powodu wojny kosztuje 12 zł

„Tygodnik Powszechny” (Tygodnik Powszechny) od nowego numeru tymczasowo kosztuje 12 zł. Jak tłumaczy wydawca, przyczyną jest kryzys rynku produkcji papieru po ataku Rosji na Ukrainę. Nie zmieniła się cena tytułu w prenumeracie.

Na okładce najnowszego wydania „Tygodnika Powszechnego” (nr 12 (3793)) widnieje nowa cena – 12 zł. Na drugiej stronie numeru podwyżkę wyjaśnia prezes wydawnictwa Jacek Ślusarczyk.

„W następstwie ataku Federacji Rosyjskiej na Ukrainę kryzys przeżywa także rynek produkcji papieru. Poza ograniczoną dostępnością problemem są kilkudziesięcioprocentowe »dopłaty energetyczne« do jego cen. Starając się zapewnić Państwu stały dostęp do pisma w drukowanej formie, jesteśmy zmuszeni tymczasowo podwyższyć cenę egzemplarza dostępnego w kiosku do 12 zł. Nie ulega natomiast zmianie cena PRENUMERATY pisma” - podkreślił Ślusarczyk.

„Licząc, że zostaniecie Państwo z nami - bo »Tygodnik« jest suwerenny dzięki Wam, Czytelniczkom i Czytelnikom” - dodał prezes wydawnictwa.

W listopadzie ub.r. cena tytułu wzrosła o złotówkę – z 9 zł do 10 zł. Miało to związek z rosnącymi cenami energii, gazu, które wpłynęły na koszt druku.

W 2020 roku spółka Tygodnik Powszechny osiągnęła wzrost przychodów o 1,2 proc. do 10,29 mln zł, a przy spadku kosztów operacyjnych o 0,5 proc. jej zysk netto zwiększył się z 36,6 do 151,6 tys. zł. Od stycznia do maja ub.r. miała 15 tys. zł zysku netto.

Zdrożała część dzienników i tygodników

Na przełomie ub. i br. podrożała spora grupa tytułów prasowych. Od początku stycznia cena „Gazety Wyborczej” we wtorki, środy i czwartki dziennik wzrosła 3,99 do 4,99 zł, a w piątki - z 5,99 do 6,99 zł. Natomiast „Puls Biznesu” podrożał o 50 groszy do 8 zł.

Wzrosły też ceny 13 dzienników regionalnych wydawanych przez Polska Press oraz tygodników "Newsweek Polska", "Do Rzeczy", "Polityka" i "Sieci".

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Z początkiem grudnia 2021 roku wzrosły ceny egzemplarzowe dzienników „Rzeczpospolita” i „Parkiet”. Wydająca je spółka Gremi Media uzasadniła to m.in. skokową podwyżką cen papieru. W październiku podwyższono cenę „Dziennika Gazety Prawnej”.

Dołącz do dyskusji: „Tygodnik Powszechny” z powodu wojny kosztuje 12 zł

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marek
Powinni dać tymczasowo 120zł i temat byłby wyczerpany
odpowiedź
User
dede
Jeden z najlepszych tygodników w Polsce. Nie dla wszystkich, bo wymaga myślenia w trakcie czytania.
odpowiedź
User
Adam
12 zł to niewygórowana cena za świetne teksty o Ukrainie i świecie autorstwa Jagielskiego, analizy ekspertów z Ośrodka Studiów Wschodnich, czy korespondenta wojennego Pawła Pieniążka.
odpowiedź