SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Koniec Tygodnika TVP

Nowe władze Telewizji Polskiej zawiesiły od nowego roku wydawanie serwisu Tygodnik TVP. „Mamy nadzieję, że uda nam się odbudować (…) wspólnotę zainteresowania w innych projektach medialnych, które postaramy się stworzyć” - napisał w pożegnaniu zespół redakcyjny tytułu.

W piątek na stronach Tygodnika TVP ukazało się oświadczenie zespołu redakcyjnego serwisu. „Władze Telewizji Polskiej zadecydowały o zawieszeniu od nowego roku Tygodnika TVP, zarówno w wersji polskiej, jak obcojęzycznych. Niniejsze wydanie ukazuje się zatem jako ostatnie” - zaznaczono.

„Żegnamy się z Państwem z wdzięcznością za lekturę, z poczuciem, że udało się nam stworzyć swego rodzaju wspólnotę zainteresowania problemami cywilizacyjnymi, międzynarodowymi, kulturowymi, jak i po prostu kulturą, historią i nauką” - podkreśliła redakcja.

Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę zaczęły ukazywać się również ukraińska, angielska i rosyjska wersja Tygodnika TVP.

„Mamy nadzieję, że uda nam się odbudować tę wspólnotę zainteresowania w innych projektach medialnych, które postaramy się stworzyć”- zakończył zespół redakcyjny.

Publicystyczny serwis Tygodnik.tvp.pl ruszył pod koniec 2017 roku. W każdy weekend (w piątkowe wieczory) publikowano tam kilkanaście dłuższych tekstów o różnej tematyce. Jego szefem był Dominik Zdort.

„Skończyło się. To bardzo przykre, ale najwyraźniej nieuniknione. Wykonaliśmy kawał dobrej roboty” - skomentował Zdort na X.

W 2018 roku Robert Mazurek ujawnił, że zaproponowano mu pisanie felietonów do serwisu, ale władze TVP sprzeciwiły się temu, bo dziennikarz wylansował hasło „TV Paździerz”.

W marcu Tygodnik TVP otrzymał nagrodę specjalną Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za „pięcioletni dorobek”.

Po tym, jak posłowie PiS zaczęli okupację mediów publicznych, a prezydent Andrzej Duda wstrzymał dla nich finansowanie, minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz postawił w stan likwidacji podlegające mu spółki: Telewizję Polską, Polskie Radio i Polską Agencję Prasową. Likwidatorem TVP został Daniel Gorgosz, a nowy prezes TVP, Tomasz Sygut, objął stanowisko dyrektora generalnego spółki

Dołącz do dyskusji: Koniec Tygodnika TVP

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
NoHalo
Błagam. To była noclegownia dla takich praworęcznych tuzów pióra, jak Piotr Nowak (prof.), Moroz, Legutko, Cyz, Kłopotowski, Jasina, Darmas :), Cichocki, Cieśik, Bernatowicz, Ziemiec, Semka, Rymkiewicz, Rokita, Pręcikowska, Muller, Mirowski, Adamski (wszyscy z fuchami w TVP), Górny, Janke, ks. Oko...
odpowiedź