SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tygodnik "Wprost Przeciwnie" od byłych dziennikarzy "Wprost"

Byli dziennikarze tygodnika “Wprost”, którzy pracowali w tytule, gdy należał on do rodziny Królów, szykują nowy tygodnik opinii pt. “Wprost Przeciwnie”. Ma być przeciwwagą dla obecnego “Wprost”, kierowanego przez Tomasza Lisa.

Tygodnik

Informacja o projekcie znalazła się na uruchomionej właśnie stronie internetowej wprostp.pl. - Jesteśmy grupą byłych dziennikarzy tygodnika "Wprost". Współtworzyliśmy to pismo w czasach, kiedy odnosiło ono największe sukcesy. Dziś nie możemy pogodzić się z tym, co stało się z tygodnikiem po przejęciu go przez Platformę Mediową Point Group i postawieniu na jego czele redaktora Tomasza Lisa. Dlatego razem tworzymy nowy tygodnik "Wprost Przeciwnie" - głosi zamieszczone w serwisie oświadczenie.

O szykowanym przez siebie tygodniku dziennikarze napisali natomiast tak: - Będziemy nawiązywać w nim do najlepszych tradycji "starego" "Wprost": liberalnego w sferze gospodarczej, konserwatywnego w sprawach obyczajowych i nie bojącego się poglądów przeciwnych niż obecne w większości mediów.

>>> Paweł Lisicki: „Rzeczpospolita” i „Uważam Rze” nie zmienią się

Za projektem stoi m.in. Jan Piński, który we “Wprost” pracował do 2009 roku jako szef działów Społeczeństwo i Aktualności, a potem był kierownikiem “Wiadomości” w TVP 1, a następnie całej Agencji Informacji TVP. Piński nie chciał w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl ujawnić na razie żadnych szczegółów na temat projektu. W rozmowie z Onet.pl zdradził, że dla tytułu pisać będzie “bardzo duża liczba osób związanych ze starym tygodnikiem "Wprost", duże nazwiska” - "Wprost" słynął z tego, że był kontrowersyjny i drapieżny. Nie baliśmy się iść pod prąd. Aktualny "Wprost" to już nie jest pismo Kisiela - powiedział Piński.

Platforma Mediowa Point Group przejęła “Wprost” od rodziny Królów na początku 2010 roku, a od czerwca ub.r. na fotelu naczelnego zasiadł Tomasz Lis. Wtedy tytuł zmienił linię z prawicowej na liberalno-lewicową.

Jan Piński zaprzeczył jednocześnie, że pismo “Wprost Przeciwnie” będzie zapleczem wyborczym dla Prawa i Sprawiedliwości. A jak donosiła ostatnio “Rzeczpospolita” partia chciałaby stworzyć własny tygodnik opinii, bo ochłodziły się jej stosunki z “Gazetą Polska” (więcej na ten temat). Piński powiedział też Onetowi, że nie zgadza się z opinią, że "Wprost Przeciwnie" będzie miało podobny profil co "Uważam Rze”.

>>> Jaka sprzedaż tygodnika "Wprost"? W górę “Gazeta Polska” i “Gość”

To właśnie ten wydawany przez Presspublikę tytuł pokazał, że jest jeszcze miejsce na nowe tygodniki opinii. W marcu br., czyli drugim miesiącu po debiucie sprzedał sie w nakładzie wynoszącym ponad 140 tys. egz. i zdeklasował “Politykę” (poznaj szczegóły). Ale po przejęciu Presspubliki przez Grzegorza Hajdarowicza, (więcej o tym) pojawiają się liczne głosy, że tygodnik może przestać być krytyczny wobec aktualnego rządu. Podobny los ma dotknąć może “Rzeczpospolitę”. Dlatego w zeszłym tygodniu Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny “Gazety Polskiej”, zapowiedział stworzenie nowego prawicowego dziennika (jaki pomysł ma Sakiewicz).

Według Pińskiego, termin ukazania się pierwszego numeru “Wprost Przeciwnie” został już określony. Nie chciał jednak go ujawnić.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tygodnik "Wprost Przeciwnie" od byłych dziennikarzy "Wprost"

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nick
co wy z tym "od"? W tytule to już groteska.
8 8
odpowiedź
User
Prawda
całe polskie media to groteska
8 8
odpowiedź
User
pravda
Tylko Radio Maryja! RM rulez!
8 8
odpowiedź
User
Gembal
Dziadostwo.
8 8
odpowiedź
User
mus
Piński to ten palant ktory przegral kilka procesow o klamstwo, oszczerstwo i insynuacje, a wiele innych skonczylo sie ugoda, w ktorej redakcja za niego przepraszala? Wyjatkowy cymbal, ktory potem lizal tylek naziolowi Farfałowi. Powodzenie, ha, ha, ha.
8 8
odpowiedź