SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

UKE "reguluje" TP

Prezes UKE wyregulował czcionkę w regulaminie TP.

Prezes UKE poinformował, że w styczniu 2007 r. abonenci Telekomunikacji Polskiej otrzymają wraz z fakturami zaakceptowany przez Prezesa UKE decyzją z dnia 1 grudnia 2006 r. tekst jednolity „Regulaminu świadczenia usług telekomunikacyjnych, w tym usługi powszechnej przez Telekomunikację Polską S.A.”.

Zmiany postanowień w obecnie przekazywanym dokumencie w stosunku do regulaminu rozesłanego przez TP S.A. w październiku 2006 r. zaznaczone zostały w jego treści pogrubioną czcionką.

Zgodnie z przepisem art. 59 ust. 2 ustawy Prawo telekomunikacyjne dostawca publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych powiadamia abonenta o każdej zmianie w regulaminie, z wyprzedzeniem co najmniej jednego okresu rozliczeniowego przed wprowadzeniem tych zmian w życie. Abonent ma prawo wypowiedzenia umowy w przypadku braku akceptacji zmian, a w razie skorzystania z tego prawa dostawcy nie przysługuje roszczenie odszkodowawcze.

Zgodnie z sugestiami Prezesa UKE regulaminowi została nadana bardziej czytelna forma (został wydrukowany większą czcionką), a ponadto będzie on dostępny w Punktach Obsługi Klienta TP S.A. w formie druku, w dowolnym rozmiarze czcionki, zgodnie z życzeniem klienta.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UKE "reguluje" TP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl