SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Viasat redukuje liczbę kanałów telewizyjnych

Firma Viasat World ograniczy liczbę kanałów telewizyjnych dostępnych na rynku ukraińskim. Portal Detector Media dotarł do listu skierowanego do operatorów w tym kraju. 6 września zniknie Viasat Sport, a ViP Premiere i ViP Megahit zostaną połączone.

Kanał Viasat Sport zniknie z ukraińskiego rynkuArticle

Wojna doprowadza do zmian w ofercie sieci kablowych i platform satelitarnych nie tylko w Rosji, skąd zniknęły lub za chwilę mają zniknąć kanały światowych koncernów, takich jak Warner Bros. Discovery, Disney czy Paramount Global. Także Ukraińcy muszą liczyć się ze zmianami. Viasat World poinformował, że z oferty stacji Viasat History usuwa programy o tematyce wojennej. Zamiast nich pojawi się więcej treści historycznych.

Fuzja stacji filmowych

W liście do ukraińskich operatorów Viasat World tłumaczył przyczynę zmian w portfolio. - Postanowiliśmy poprawić jakość kanałów poprzez połączenie dostępnych w nich treści i zmniejszenie liczby powtórek. Program połączonej stacji będzie składał się z najlepszych filmów ostatnich trzech lat i arcydzieł światowego kina – wyjaśniła firma. Po fuzji kanał filmowy będzie nosił nazwę ViP Megahit.

W portfolio Viasat World są m.in kanały: TV1000, TV1000 Action, TV1000 World Kino, ViP Premiere, ViP Comedy i ViP Megahit, Viasat Explore, Viasat History, Viasat Nature i Epic Drama. Cztery ostatnie stacje są dostępne w polskiej ofercie serwisu streamingowego Viaplay. Po rozpoczęciu inwazji na Ukrainę usunięto z niego TV1000 Russkoe Kino.  Stacja była oferowana polskim operatorom kablowym od 2015 roku. Już w 2013 roku z polskiego rynku zniknął z kolei kanał TV 1000.

Zobacz także: Kanały V Sport pojawią się w Polsce? Mamy odpowiedź Viaplay

Nadająca te kanały tematyczne spółka Viasat World została wyodrębniona z Modern Times Group w 2015 roku. W 2018 roku pozostała część MTG została z kolei włączona do Nordic Entertainment Group, która stworzyła serwis streamingowy Viaplay i obecnie nosi nazwę Viaplay Group. Poza obecną również na polskim rynku platformą Viaplay Group posiada kanały filmowe i sportowe w Skandynawii. Kilka lat temu zmieniły one nazwy z Viasat Sport i Viasat Film na V-Sport, V-Film. Obecność stacji Viasat World w ofercie Viaplay pokazuje, że współpraca między wywodzącymi się ze Szwecji firmami jest kontynuowana.

Dołącz do dyskusji: Viasat redukuje liczbę kanałów telewizyjnych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl