SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ukraińcy we wzruszającym filmie dziękują Polakom (wideo)

Na oficjalnym profilu instagramowym Ukrainy pojawiło się chwytające za serca wideo z podziękowaniami dla Polaków. Film ma już ponad 390 tysięcy wyświetleń. Kreację przygotowała agencja kreatywna Banda z Kijowa.

Article

Magiczne "dziękuję" stało się motywem przewodnim minutowego filmiku opublikowanego na profilu Ukrainy na Instagramie, skierowanego do Polski i Polaków.

Zobacz: Memy, żarty, czarny humor - tak Ukraina walczy z rosyjskim najeźdźcą. "Nieudolność Rosjan wdzięcznym tematem"

- Bohaterski narodzie polski, od pierwszego dnia wojny niestrudzenie pomagacie Ukrainie wszystkim, czym możecie. Ukraińcy dziękują Wam z całego serca. Chociaż żadne słowa wdzięczności nie wystarczą za wszystko, co robicie dla nas - brzmi opis wideo.

W filmie podziękowania składane są wolontariuszom, tym pracującym na granicy polsko-ukraińskiej w i centrach pomocowych, strażakom i innym służbom mundurowym, urzędnikom, kierowcom oferującym darmowe przejazdy oraz zwykłym ludziom udzielającym Ukraińcom schronienia we własnych domach, rozdających jedzenie i najpotrzebniejsze rzeczy na dworcach.

Nie zabrakło też docenienia roli prezydenta Andrzeja Dudy, który spotkał się z przywódcą Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Zobacz: Bono zaśpiewał w kijowskim metrze, występ razem z ukraińskimi muzykami

"Dziękujemy" od Ukraińców do Polaków

"Dziękujemy to za mało za Wasze płomienne zaangażowanie (…), za rozgrzewającą herbatę i ciepły uśmiech, za chleb tak gdzie jest nam potrzebny. Dziękujemy to za mało za ogromną pomoc wolontariuszy, za ciężarówki wypełnione dobrem (…) za Wasze codzienne wsparcie, za bezpieczeństwo dzieci będących za granicą" - wyliczają Ukraińcy w spocie.

"Słów nie wystarczy, a jednak dziękujemy Wam wszystkim za nieustanną walkę o naszą i waszą wolność" - słyszymy w podsumowaniu filmu."Sława Ukrainie! Niech żyje Polska!" - dodano.

Pod postem nie brak komentarzy z Polski, gdzie nasi rodacy dzielą się słowami wsparcia dla Ukraińców. "Nie jesteście sami", "Slava Ukraini". Nie brakuje także ciepłych słów pod adresem Polaków i Polski. "Dziękujemy Polsko za bycie przyjacielem Ukrainy, nigdy nie zapomnimy o Waszej uprzejmości", "Kocham moich polskich braci i siostry, niech Wam Bóg błogosławi" - piszą komentatorzy.

Film ma już ponad 390 tysięcy wyświetleń. Kreację przygotowała agencja kreatywna Banda z Kijowa.

Zobacz: Jak ukraińska firma IT walczy z rosyjską propagandą. Ile to kosztuje?

Od 24 lutego do 10 maja br., granicę polsko-ukraińską przekroczyło ok. 3,3 mln uchodźców - wynika z informacji podanych przez Straż Graniczą. Nie wszyscy zostali w Polsce.

Zz badania ARC Rynek i Opinia wynika, że dwie trzecie Polaków (64 proc.) od momentu napaści Rosji na Ukrainę w jakiś sposób pomogła uchodźcom. Najczęstszymi formami pomocy było dołączenie do zbiórek rzeczowych i finansowych. Zdaniem badanych teraz kluczowymi kwestiami do rozwiązania są mieszkania oraz praca dla uchodźców - wynika

Jedną z form pomocy uchodźcom było udostępnienie miejsca do zamieszkania. 5 proc. badanych przyznaje, że udzieliło takiej pomocy i uchodźcy mieszkają albo z nimi albo w udostępnionych przez nich lokalach.

Przez pierwszy miesiąc zbrojnej inwazji Rosji na Ukrainę na portalu crowdfundingowym Zrzutka.pl internauci utworzyli 9,5 tys. zrzutek dotyczących bezpośredniej pomocy Ukrainie i Ukraińcom, co stanowi prawie połowę założonych zbiórek w tym okresie - wynika z danych udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl. Ich organizatorzy zebrali w miesiąc łącznie prawie 40 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Ukraińcy we wzruszającym filmie dziękują Polakom (wideo)

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomek
Dziekują nam jednocześnie nas narażając. Wstyd.
13 29
odpowiedź
User
Paweł
Nie zdziwiłbym się, gdyby to Polska zamówiła i opłaciła.
16 24
odpowiedź
User
Twoję imię/nick
szkoda, że po angielsku a nie po polsku dziękują- czyżby nie było to adresowane do Polaków?
17 19
odpowiedź