SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie ma porozumienie z Polska Press w zakresie edukacji medialnej

Krakowski oddział Polska Press podpisał umowę o współpracy z Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie. Porozumienie dotyczy m.in. wparcia uniwersyteckiej kadry naukowej przy współtworzeniu Oddziału Regionalnego Centrum Kompetencji.

Moment podpisywania umowy Fot. materiały prasoweArticle

Partnerstwo - jak wynika z podpisanej w czwartek umowy - dotyczy kooperacji przy projektach naukowo-badawczych z zakresu edukacji medialnej, w tym udział w projekcie składanym przez Uniwersytet Pedagogiczny w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą „Nauka dla społeczeństwa”. Celem tego projektu jest wsparcie podmiotów działających na rzecz upowszechniania nauki. Ale porozumienie dotyczy także wparcia uniwersyteckiej kadry naukowej przy współtworzeniu Oddziału Regionalnego Centrum Kompetencji.

Powstający krakowski oddział Centrum Kompetencji ma stać się wiodącym w regionie hubem medialno-naukowym, z którego zasobów będą korzystać mieszkańcy miasta i regionu, studenci, lokalne media, przedsiębiorcy i politycy. Regionalne Centrum Kompetencji, czerpiąc z potencjału naukowego krakowskich szkół wyższych, ma ściśle uczestniczyć w transferze wiedzy i popularyzacji nauki, co jest zgodne z misją Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. - Wysoko oceniamy dotychczasowe projekty podejmowane wspólnie z regionalnym oddziałem Polska Press, zarówno w dziedzinie publikacji w „Dzienniku Polskim” i „Gazecie Krakowskiej”, jak również w zakresie podejmowanych lokalnych inicjatyw, takich jak Regionalne Centrum Kompetencji - skomentował prof. dr hab. Piotr Borek, rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Umowę sygnowali: rektor Uniwersytetu Pedagogicznego prof. dr hab. Piotr Borek, prezes krakowskiego oddziału Polska Press Grzegorz Nowosielski, redaktor naczelny „Gazety Krakowskiej” Wojciech Mucha i kanclerz Uniwersytetu Pedagogicznego dr Krzysztof Wąsowicz.

Grzegorz Nowosielski, były dziennikarz RMF FM i Telewizji Puls, jest prezesem krakowskiego oddziału Polska Press od lipca br. Poprzednia prezes, Małgorzata Cetera-Bulka odeszła z firmy. Natomiast Wojciech Mucha szefuje dwóm tytułom wydawanym w Krakowie przez spółkę od maja br.i

W ub.r. przychody sprzedażowe grupy Polska Press zmalały o 20,3 proc. do 317,4 mln zł, a zysk netto wzrósł z 8,59 do 18,3 mln zł. Średnie zatrudnienie w firmie wynosiło 1,9 tys. etatów.

Dołącz do dyskusji: Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie ma porozumienie z Polska Press w zakresie edukacji medialnej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl