SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

UOKIK oddala zarzuty wobec Polskapresse

Polskapresse i Orkla Press wygrywają z CR Media

25 czerwca 2004 roku Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał decyzję w sprawie prowadzonej przez Urząd na wniosek spółki CR Media S.A. przeciwko Polskapresse Sp. z o.o. i Orkla Press Polen AS - poinformowała w piątek Polskapresse.

W decyzji Prezes Urzędu nie stwierdził naruszenia przez Polskapresse i Orkla Press Polen przepisów o ochronie konkurencji i konsumentów. UOKiK uznał także za bezpodstawne zarzuty stosowania przez Polskapresse i Orkla Press Polen praktyk ograniczających konkurencję, a także zarzuty nadużywania przez Polskapresse pozycji dominującej na rynku prasy codziennej o zasięgu regionalnym.

W 1999 roku CR Media Sp. z o.o. (obecnie CR Media S.A.) wystąpiła do UOKiK z zarzutem stosowania przez Polskapresse i Orkla Press praktyk monopolistycznych, podziału rynku reklamy oraz ograniczania dostępu do tego rynku. Ponadto CR Media zarzuciła Polskapresse wykorzystywanie pozycji dominującej na rynku i narzucanie kontrahentom uciążliwych warunków umów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UOKIK oddala zarzuty wobec Polskapresse

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl