SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

UPC chce przejąć sieć Multimedia

Amerykański koncern Liberty Global, właściciel sieci kablowej UPC Polska, po przejęciu Aster, ma ochotę na zakup kolejnego operatora kablowego - wystawionej na sprzedaż spółki Multimedia Polska.

UPC chce przejąć sieć Multimedia

- Będziemy zainteresowani Multimediami, jak tylko dostaniemy ofertę - powiedział “Dziennikowi Gazety Prawnej” Rick Westerman, członek zarządu Liberty Global, podczas konferencji Cable Europe w Brukseli.

O tym, że Multimedia Polska, kontrolowana dotąd przez fundusze inwestycyjne, jest na sprzedaż zaczęto mówić latem ub.r., gdy zdecydowano o wycofaniu spółki z warszawskiej giełdy (więcej na ten temat). Od razu swoje zainteresowanie zakupem Multimediów zakomunikowała konkurencyjna sieć Vectra, przejęcie operatora rozważy też Telekomunikacja Polska, jak tylko otrzyma ofertę.

Jak podała “DGP”, koncern Liberty Global ma dużo większe zasoby finansowe niż inni branżowi konkurenci do przejęcia Multimediów. Obecnie nad sprzedażą sieci pracują  bankierzy inwestycyjni J.P. Morgan wybrani przed miesiącem przez akcjonariuszy spółki.

Liberty Global sieć Aster przejął we wrześniu ub.r. Wcześniej stoczyć musiał jednak bój z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumenta. UOKiK na transakcję się zgodził, ale pod warunkiem, że UPC w ciągu dwóch lat sprzeda infrastrukturę Aster, tam gdzie pokrywa się  ona z dotychczasową siecią UPC.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UPC chce przejąć sieć Multimedia

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
yxc
oby nie przejela,po przejeciu Astera ta siec to tragedia,praktycznie zadnego rozwoju oferty programowej...
8 8
odpowiedź
User
Miles$more
"Jak podała “DGP”, koncern Liberty Global ma dużo większe zasoby finansowe niż inni branżowi konkurenci do przejęcia Multimediów"

W końcu to międzynarodowa firma i z całym szacunkiem dla reszty branży kasę na zakup zbierze ot tak, a nie z negocjowanych miesiącami kredytów.
8 8
odpowiedź
User
Dżony
Nie zapominaj jednak o tym, jakie podejście do konsolidacji ma Urząd Ochrony Konsumentów i Konkurencji. Zgodę na przejęcie Astera wydawał rok, więc co to będzie gdziy pochyli się nad przejęciem jeszcze większej firmy???
8 8
odpowiedź
User
Mikser_3
Mam nadzieję, że Multimedia Polska nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa, bo programowo są naprawdę w porządku. Obawiam się, że po przejęciu UPC może nie za bardzo zależeć na polepszaniu oferty. Monopolista może dużo.
8 8
odpowiedź
User
Hajz
W Vectrę nie wierzę, UPC - za dużo na głowie w związku z przejęciem Astera. Stawiam na Tepsę albo T-Mobile. Polkomtel nie wchodzi w grę z racji i tak gigantycznych kredytów.
8 8
odpowiedź