SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

UPC kupiło sieć Aster

Sieć UPC Polska sfinalizowała transakcję zakupu operatora sieci kablowej Aster od funduszu Mid Europa Partners za łączną kwotę 2,4 mld zł wraz z długiem operatora. Transakcja ta rozpoczyna proces konsolidacji branży kablowej w Polsce.
 

UPC kupiło sieć Aster

- Rozdrobnienie branży kablowej przyczynia się do umocnienia pozycji najsilniejszych graczy. Dlatego również w Polsce konieczne jest budowanie realnej konkurencji wobec takich gigantów rynkowych, jak TP SA czy ogólnopolskie platformy satelitarne. Zakup spółki Aster nadaje początek długo oczekiwanemu procesowi konsolidacji branży, a jego rozpoczęcie jest sukcesem całego środowiska. Skala jest bowiem niezbędna dla dalszego rozwoju na wysoce konkurencyjnym rynku, na którym działamy - podkreśla Simon Boyd, prezes UPC Polska.
 
Wstępna umowa między Liberty Global, spółką matką UPC Polska, oraz funduszem Mid Europa Partners, właścicielem Aster została podpisana 5 grudnia 2010 r. Wartość transakcji to 870 mln zł, ponadto kupujący przejmie dług Astera wynoszący 1,53 mld zł.

>>>Horizon – platforma telewizyjna nowej generacji od UPC (foto)

UPC Polska otrzymało od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta warunkową zgodę na transakcję 5 września br. Zgodnie z decyzją Urzędu, spółka w ciągu 18 miesięcy musi w Krakowie i Warszawie odsprzedać część sieci należącej do Aster, w budynkach, w których usługi dotychczas świadczyły obie spółki. Sprzedaż musi nastąpić na rzecz przedsiębiorców spoza grupy kapitałowej przejmującego, po zatwierdzeniu transakcji przez UOKiK.

- Finalizacja transakcji stanowi niezwykle ważny krok w kierunku realizacji strategii rozwoju UPC Polska. Mając zgodę UOKiK, możemy przystąpić do procesu integracji, na który czekają przede wszystkim konsumenci - dodaje Boyd. Na razie spółka nie informuje jednak jak dokładnie przebiegać będzie integracja, ani kiedy klienci Aster zyskają dostęp do usług UPC. Więcej informacji ma przekazać podczas konferencji prasowej w październiku br.

Sieć UPC Polska miała na koniec II kwartału br. 1,089 mln klientów, a liczba abonentów Aster na koniec 2010 roku wyniosła 380 tys.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UPC kupiło sieć Aster

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
aster
nareszcie!!!
odpowiedź
User
Zbyszek
Mam nadzieję, że całe to zarozumiałe buractwo z warszawskiego Astera wyląduje w końcu tam gdzie ich miejsce - czyli na bruku!!! Osiągnięcia pracowników Aster na przestrzeni tych wielu lat, to m.in.: zakup tysięcy wadliwych, bo zacinających się dekoderów SD Motoroli, gigantyczne zadłużenie firmy (co oczywiście nie przeszkadzało wynająć drogiej, bo snobistycznej siedziby dla wierchuszki tej "firmy"), a ostatnio zakodowanie walki roku. I to ma być dobra kablówka?! Czas przenieść całą obsługę do UPC lub zmienić kadrę zaczynając od samej góry, aż po sprzątaczki włącznie!!!
odpowiedź
User
AAA
fajnie, że data artykułu jest jutrzejsza:)
odpowiedź