SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ustronianka kupuje od Kofoli firmę Hoop Polska

Firma ZMB Capital, właściciel marki wody Ustronianka podpisała wstępną umowę zakupu 100 proc. udziałów w spółce Hoop Polska, do której należą takie marki, jak m.in. Hoop Cola, Paola. Odkupi ją od czeskiej spółki Kofola ČeskoSlovensko po uzyskaniu zgód od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Article

W poniedziałek została zawarta umowa, w ramach której Grupa Kofola przenosi do ZMB Capital (właściciel wody Ustronianka) 100 proc. udziałów Hoop Polska, producenta i dystrybutora napojów Hoop Cola, syropów owocowych Paola, wody mineralnej Arctic+
i napojów Jupik. Od 2018 roku Hoop Polska jest także dystrybutorem produktów marki Nestea.

Grupa Ustronianka przejmuje całą działalność Hoop Polska, w tym zakład i zaplecze produkcyjne w Kutnie, znaki towarowe dla kluczowych marek z portfolio firmy, a także pracowników i sieć dystrybucji. - Porozumienie, dzięki któremu Hoop Polska przechodzi pod nasze skrzydła, jest kamieniem milowym na drodze do zwiększenia naszej konkurencyjności na rynku. Dzięki tej transakcji zyskaliśmy nowoczesny zakład produkcyjny - również pod względem logistycznym, a także pozyskaliśmy tradycyjne i znane polskie marki- podsumował właściciel Ustronianki Michał Bożek.

Grupa Kofola informowała już wcześniej, że sprzedaż Hoop Polska jest jednym z możliwych scenariuszy rozwoju firmy na polskim rynku.

Jiří Vlasák, z Grupy Kofola, mówi:  - Uważamy, że udało nam się zapewnić stabilność Hoop Polska i jej pracowników. Cieszymy się, że spółka znalazła się w rękach Ustronianki - szanowanej, lokalnej firmy rodzinnej, która jest na rynku od wielu lat. Jestem przekonany, że Hoop i jego produkty mają przed sobą teraz szerokie perspektywy.

Premium Rosa, polski producent przetworów owocowych i produktów ziołowych, który został członkiem Grupy Kofola w 2017 roku, nie jest częścią tej umowy. Po sfinalizowaniu powyższej transakcji Grupa Kofola skoncentruje się na dalszym rozwoju Premium Rosa na rynku polskim oraz innych filarach grupy w Czechach, Słowacji i na Adriatyku.

Transakcja będzie sfinalizowana, gdy tylko spełnione zostaną warunki po obu stronach, prawdopodobnie jeszcze wiosną br. Hoop Polska, po przejęciu przez nowego właściciela, będzie nadal dostarczał popularne polskie napoje na polski rynek.

Dołącz do dyskusji: Ustronianka kupuje od Kofoli firmę Hoop Polska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl