SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Vadim Makarenko odchodzi z „Gazety Wyborczej” po 23 latach pracy

Z „Gazety Wyborczej” (Agora) po 23 latach pracy odchodzi dziennikarz Vadim Makarenko. Od czerwca redaktorką prowadzącą projekt „Jutronauci” będzie Joanna Sosnowska, a nowe obowiązki będą mieć Dominik Uhlig i Ewa Tomkowska.

Vadim MakarenkoArticle

Vadim Makarenko będzie zatrudniony w „Gazecie Wyborczej” jeszcze do końca lipca. W ostatnim okresie był wydawcą serwisu BIQdata.wyborcza.pl oraz działu Nauka i Zdrowie na portalu Wyborcza.pl, a także redaktorem prowadzącym projekt „Jutronauci”.

Ogółem Makarenko jest związany z „GW” od prawie 23 lat. Początkowo pracował w „Gazecie Stołecznej”, a potem jako dziennikarz działu gospodarczego przez wiele lat pisał o sektorze mediów i rozrywki.

Współwtorzył BIQdata.wyborcza.pl i Sonar.wyborcza.pl, przygotowywał podcasty na portal Wyborcza.pl. Napisał kilka książek, m.in. „Zawód: zwycięzca”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- To człowiek mnóstwa talentów, ciągle szukający rozwoju. I to się dzieje także teraz. Nie żegnamy się jednak z Vadimem, bo i my i on chcemy mieć stały kontakt. W tej chwili dogadujemy formę przyszłej współpracy. Czytelników „Wyborczej" zapewniam, że będą na naszych łamach widywać regularnie nazwisko Makarenko - zapowiada Aleksandra Sobczak, zastępczyni redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej" i szefowa Wyborcza.pl.

- Jestem ogromnie wdzięczny redakcji „Wyborczej" za zaufanie i szanse, jakimi mnie obdarzała przez ponad dwie dekady. To niezwykłe miejsce i zespół, które pozwoliły mi rozwinąć się zawodowo i osobiście. Pozostanę z nimi związany - zapewnia Vadim Makarenko.

To kolejny dziennikarz żegnający się w br. z „Gazetą Wyborczą” po wielu latach pracy. W połowie maja odejście ogłosił Kamil Siałkowski, w ostatnich latach dziennikarz i redaktor prowadzący „Gazety Stołecznej”. W lutym z „GW” po 24 latach pracy rozstał się Wojciech Orliński, zdecydował się na pracę jako nauczyciel.

Sosnowska, Tomkowska i Uhlig z nowymi obowiązkami

Za sprawy wydawnicze związane z BIQdata.wyborcza.pl odpowiadać będzie teraz Dominik Uhlig, który pozostaje szefem działu danych BIQdata.wyborcza.pl. Jego zastępczynią jest Danuta Pawłowska.  

Działem Nauka i Zdrowie „Gazety Wyborczej" - redakcją i sprawami wydawniczymi - kierować będzie Ewa Tomkowska. Jej zastępcą jest Piotr Cieśliński.  

Z kolei projektem „Jutronauci" jako redaktor prowadząca pokieruje Joanna Sosnowska z działu gospodarczego „Gazety Wyborczej", redaktorka prowadząca sekcji Technologie na Wyborcza.pl.

Według danych PBC w lutym br. średnie rozpowszechnianie płatne razem „Gazety Wyborczej” wynosiło 59 914 egz., po spadku rok do roku o 32,2 proc. Z cyfrowej subskrypcji „GW” na koniec marca korzystało 259,6 tys. użytkowników, o 9,1 proc. więcej niż rok wcześniej.

W pierwszym kwartale br. przychody sprzedażowe grupy Agora zmalały rok do roku o 49,6 proc. do 146 mln zł, a strata netto pogłębiła się z 47,1 do 59,4 mln zł. Największy wpływ na to miały zamknięcie kin Helios i spadek przychodów Grupy AMS zajmującej się reklamą zewnętrzną.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Vadim Makarenko odchodzi z „Gazety Wyborczej” po 23 latach pracy

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
niewielka strata. Co on tak robił?
odpowiedź
User
fan
Czas na więcej egzaltowanej aktywności na FB; czas spędzany w redakcji GW tylko był obciążeniem
odpowiedź
User
Adrian
Nawet nie wiedziałem, że istnieje.
odpowiedź