SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Vectra zaktualizuje oprogramowanie na dekoderach. Zmieni się m.in. EPG

Operator kablowy Vectra zachęca abonentów do udziału w testach nowego oprogramowania na dekodery. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, zmiany obejmą TV Smart 4K Box. Jeśli próby wypadną pozytywnie, to pierwsze aktualizacje nastąpią w przyszłym tygodniu.

Nowe oprogramowanie dekodera TV Smart 4K Box Article

Technicy Vectry proszą w mediach społecznościowych o kontakt abonentów, którzy chcą przetestować nową wersję aplikacji na dekoder. Zainteresowani klienci mogą zgłosić się do operatora mailowo. Konieczne jest podanie numeru seryjnego dekodera. Wtedy możliwe będzie przesłanie nowego oprogramowania.

- Aktualizacja dotyczy dekodera TV Smart 4K Box. Pierwsze testy realizujemy w tym tygodniu. Wdrożenie, o ile testy będą udane, powinno trafić do Klientów w transzach od przyszłego tygodnia - informuje Wirtualnemedia.pl Justyna Grzelak, koordynatorka ds. PR Vectry.

Zobacz także: Każdy kanał w kablówce sprzedawany osobno? "Pomysł oderwany od realiów rynku"

Jakie zmiany przyniesie nowe oprogramowanie?

Przedstawicielka sieci kablowej zdradza, że zmieni się przewodnik po programach (EPG). Ma być przejrzysty, czytelny i łatwiejszy w obsłudze. Pozwoli na przemieszczanie się między dniami, a więc korzystanie z funkcji catch-up TV (odtwarzanie wyemitowanych już programów). Możliwe będzie też sprawdzenie programu telewizyjnego w nadchodzących dniach. Operator zamierza ułatwić nawigację (dzięki możliwości wyboru kategorii tematycznej na górnym pasku ekranu). Informacje o wybranej produkcji mają być prezentowane na dolnym pasku informacji o programie. Wejście do EPG będzie możliwe z poziomu głównego menu dekodera.

Zobacz także: Sieci kablowe stracą 16 proc. abonentów, a platformy cyfrowe 10 proc.

Dekodery mają uruchamiać się na kanałach telewizyjnych. Wcześniej trzeba było wybrać odpowiedni kafelek w menu głównym. Dzięki tej funkcji łatwiej rozpocząć oglądanie, a dodatkowo dekoder będzie pamiętał ostatnio oglądany program i uruchomi się właśnie na nim. Przycisk „back" użyty np. w menu głównym, spowoduje powrót do ostatnio oglądanego kanału telewizyjnego. Wybór przycisku „back" w trakcie oglądania telewizji ma spowodować przejście do poprzednio oglądanego programu (zapętla dwa ostatnie kanały).

Według danych z początku br. Vectra miała ponad 1,7 mln klientów i 4,6 mln gospodarstw domowych w zasięgu swojej sieci. Wiosną br. sfinalizowała sprzedaż spółki Multimedia Capital Two (należy do niej sieć kablowa w Pruszczu Gdańskim i Pogórzu), co było jednym z warunków zgody prezesa UOKiK na przejęcie Multimedia Polska przez Vectrę dwa lata temu. Ponadto Vectra przejęła 100 proc. udziałów spółki Evio Polska, dostawy usługi Telewizja Światłowodowa, oraz firmę telekomunikacyjną Elsat działającą na Górnym Śląsku.

Dołącz do dyskusji: Vectra zaktualizuje oprogramowanie na dekoderach. Zmieni się m.in. EPG

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pawel
Mnie najbardziej interesuje czy będę mógł układać sobie kolejność kanałów na dekoderze wg.osobistych preferencji.
27 1
odpowiedź
User
Ttty
Niech naprawia obsługę ece i szybkość włączenia kanału
14 0
odpowiedź
User
Valadmir
A zacznie to w ogóle działać dzięki tej aktualizacji?
10 0
odpowiedź