SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tomasz Oreł prezesem i udziałowcem w Video Brothers Music

Stanowisko prezesa sieci partnerskiej Video Brothers Music objął Tomasz Oreł. Zastąpił w tej funkcji Łukasza Skalika, który pozostaje członkiem zarządu i większościowym udziałowcem firmy.

Tomasz OrełArticle

Tomasz Oreł objął też 20 proc. udziałów w Video Brothers Music. - Kończymy okres inkubacji Video Brothers Music. Tomek przez ponad pięć lat aktywnie wspierał tworzenie i rozwój Video Brothers, z którego w ostatnich latach wyodrębniliśmy naszą spółkę muzyczną. Można powiedzieć, że wypracował to stanowisko swoim talentem i pasją do dźwięku - wylicza Łukasz Skalik.

Jako prezes Tomasz Oreł będzie zarządzał pracownikami Video Brothers Music i współpracą z podwykonawcami. Zajmie się też planowanym poszerzeniem zespołu, kontaktami z partnerami, kwestiami technicznymi oraz koordynacją produkcji kolejnych teledysków, muzyki i podcastów.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Naszym celem biznesowym niezmiennie pozostanie rola muzycznego huba pomiędzy platformami opartymi na wideo oraz tymi stricte muzycznymi, umożliwiającymi odsłuch treści, w tym również podcastów w internecie - opisuje Tomasz Oreł. - Wprowadzamy autorów podcastów na YouTube i jednocześnie ułatwiamy internetowym twórcom muzycznym z YouTube zaistnienie w serwisach streamingu audio. Jesteśmy łącznikiem między tymi obszarami cyfrowej dystrybucji treści i działamy na ich styku - podkreśla.

Video Brothers Music z nowymi klientami i studiem w Gliwicach

Agencja uruchomiła w centrum Gliwic biuro, w którym znajdują się m.in. studio dźwiękowe z reżyserką do profesjonalnych nagrań lektorskich, mini studio z systemem oświetleniowym i green boxem oraz stanowiska montażowe do renderingów.

- Inwestujemy w Gliwice z uwagi na dominująca ilość naszych partnerów muzycznych pochodzących z południa Polski, w tym największą z rejonu Górnego Śląska. Jednocześnie w stolicy działa siedziba spółki oraz dotychczasowe zaplecze produkcyjne - mówi Tomasz Oreł.

Równocześnie Video Brothers Music poszerzyła grono obsługiwanych twórców. Są wśród nich wykonawcy: Big Cyc, Hunter, Czesław Mozil, Czarno-Czarni czy Happysad, wytwórnia muzyczna Aloha Entertainment z całym swoim katalogiem oraz twórcy podcastów Pteroplankton i Jak Się Starzeć Bez Godności.

Przeszła też certyfikację w ramach YouTube Music SRAV. - Osiągnięcie maksymalnego progu A w ramach certyfikacji SRAV, pozwolił nam uzyskać najwyższe warunki podziału przychodów z reklam, jakie oferuje YouTube swoim globalnym partnerom, co wpłynęło korzystnie na przychody Video Brothers Music widoczne w drugim kwartale - wyjaśnia Tomasz Oreł.

W ub.r. Video Brothers Music zanotowała spadek przychodów o 38 proc. do 1,67 mln zł oraz zysku netto z 2,01 mln zł do 954,2 tys. zł. - Biorąc pod uwagę obecne sprzyjające czynniki, w tym lepsze warunki uzyskane ze strony YouTube, spodziewamy się poprawienia rentowności. Prognozy są bardzo obiecujące - podkreśla Łukasz Skalik, większościowy udziałowiec agencji.

Z kolei należąca do Skalika firma Video Brothers, obsługująca kanały youtube’owe spoza kategorii muzycznej, w ub.r. osiągnęła wzrost przychodów o 70,6 proc. do 8,34 mln zł i 2,89 mln zł zysku netto.

Dołącz do dyskusji: Tomasz Oreł prezesem i udziałowcem w Video Brothers Music

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kat
powodzenia Tomek!!
odpowiedź
User
Dominik
Gratulacje Tomek!
odpowiedź
User
Greg
Świetny zawodnik, profesjonalista, cierpliwy, konkretny, spora wiedza o cyfrze. Nie dziwie sie, ze go Skalik chce zatrzymać. Polecam VBM
odpowiedź