SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydawca „Vogue Polska” znów dokapitalizowany przez właściciela

Właściciel spółki Visteria wydającej magazyn „Vogue Polska” kolejny raz podwyższył jej kapitał zakładowy, obejmując nowe udziały o nominalnej wartości 60 tys. zł.

Według danych z KRS luksemburska spółka Iris Investments 4 w styczniu br. objęła 1,2 tys. nowych udziałów Visterii o nominalnej wartości 60 tys. zł. Nie podano, ile za nie zapłaciła.

Obecnie kapitał zakładowy wydawcy „Vogue Polska” wynosi 1,45 mln zł, poprzednio było to 1,39 mln zł.

Visteria przez trzy lata dokapitalizowana cztery razy

Iris Investments 4 jest jedynym właścicielem Visterii od jesieni 2017 roku, przejął spółkę od Katarzyny Kulczyk. Równocześnie kapitał kupionej firmy podwyższono z 40 do 90 tys. zł, a niedługo potem do 1,09 mln zł. W połowie 2018 roku kapitał wzrósł do 1,24 mln zł, a jesienią 2019 roku - do 1,39 mln zł.

Przed przejęciem przez Iris Investments 4 kapitał Visterii składał się z 796 udziałów natomiast po ostatnim dokapitalizowaniu - z 28 996 walorów.

„Vogue Polska” ukazuje się od lutego 2018 roku. W 2018 roku Visteria zanotowała 19,64 mln zł przychodów sprzedażowych, a przy 25,23 mln zł kosztów operacyjnych miała 5,63 mln zł straty netto. Natomiast w 2019 roku przychody firmy wyniosły 19,21 mln zł, wydatki operacyjne - 23,9 mln zł, a strata netto - 4,93 mln zł.

Środki z kolejnych emisji sprawiły, że mimo znaczących strat w 2019 roku kapitał własny spółki (czyli kapitał podstawowy i zapasowy z uwzględnieniem wyniku netto) wzrósł z 5,53 do 6,31 mln zł.

Wiosną ub.r. w związku z wybuchem epidemii wydawca „Vogue Polska” obniżył czasowo pensje i pożegnał się z kilkoma pracownikami. W br. ukaże się dziewięć numerów magazynu, o dwa mniej niż we wcześniejszych latach. Jesienią wydawca wprowadziono do sprzedaży dwa wydania specjalne pisma: „Vogue Uroda” i „Vogue Man”.

Prezesem Visterii od połowy 2016 roku jest Michał Jordan, a w radzie nadzorczej od wiosny 2017 roku są Blanka Jordan, Katarzyna Kulczyk i Justyna Kieza. Pod koniec ub.r. funkcję prokurenta w spółce objęła dyrektor wydawnicza Hanna Rydlewska.

Dołącz do dyskusji: Wydawca „Vogue Polska” znów dokapitalizowany przez właściciela

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
YKK
Z "Vogue Polska" jest trochę jak z Yeti - każdy słyszał, nikt nie widział ;)
odpowiedź
User
Marcin
A ktoś to w ogóle kupuje poza tęczowymi i tzw celebrytami, nowoczesnymi prostytutkami?
odpowiedź
User
piko
Przepalona kasa zostanie popiół nic juz nie bedzie takie jak kiedyś
odpowiedź