SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Justyna Markiewicz: z wydawcy „Vogue’a” do DESA

Ze spółką Visteria wydającą polską edycję magazynu „Vogue” pożegnała się dyrektor zarządzająca Justyna Markiewicz. Stanowisko nie zostało obsadzone przez inną osobę, Markiewicz dołączyła do zespołu domu aukcyjnej DESA.

Justyna MarkiewiczJustyna Markiewicz

Z Visterią Justyna Markiewicz była związana od wiosny 2017 roku, kiedy spółka zaczęła działalność operacyjną. Polska edycja „Vogue’a” pojawiła się w sprzedaży na początku 2018 roku.

Po odejściu Justyny Markiewicz stanowisko dyrektora zarządzającego pozostanie w firmie nieobsadzone, kluczowi menedżerowie (dyrektor wydawniczy, dyrektor finansowy, dyrektor sprzedaży, dyrektor ds. PR i marketingu) podlegają bezpośrednio jej prezesowi Michałowi Jordanowi.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Justyna Markiewicz poinformowała na Linnkedin, że przeszła do domu aukcyjnej DESA, objęła tam funkcję dyrektorki ds. rozwoju biznesu.

Przed pracą w Visterii była związana z m.in. z warszawską galerią sztuki Zachęta (przez 7 lat jako wicedyrektor), z Grupą PZU (na różnych stanowiskach przez 5 lat) oraz Instytutem Adama Mickiewicza (przez 6 lat jako wicedyrektor).

„Vogue” w Polsce przez kolejne 5 lat

W połowie ub.r. z magazynem „Vogue” pożegnał się redaktor naczelny Filip Niedenthal, jego funkcję przejęła Ina Lekiewicz. Wiosną 2020 roku, zaraz po wybuchu epidemii, Visteria obniżyła okresowo wynagrodzenia i rozstała się z kilkoma pracownikami.

W ub.r. firma przedłużyła o pięć lat licencję na wydawanie „Vogue’a” na kolejne pięć lat, jednocześnie zapowiedziała powrót do cyklu 12 numerów rocznie.

Visteria w 2020 roku zanotowała spadek przychodów sprzedażowych rok do roku o 27,73 proc. do 13,88 mln zł i kosztów operacyjnych o 28,5 proc. do 17,09 mln zł. Strata netto spółki zmalała o 35,37 proc. do 3,19 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Justyna Markiewicz: z wydawcy „Vogue’a” do DESA

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Szampans
Brzmi trochę jak: toniemy, ratuj się kto może.
odpowiedź
User
Drzyzga
Piękna!
odpowiedź
User
oleo
Ciekawe komu wskoczyła pod biurko
odpowiedź