SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W Google Photos najwięcej zdjęć jedzenia, psów, samochodów i wycieczek do Paryża

Z danych udostępnionych przez Google wynika, że w usłudze Google Photos użytkownicy najczęściej przechowują fotografie potraw, psy mają zdecydowaną przewagę nad innymi zwierzętami, wśród przedmiotów królują zdjęcia samochodów, a najchętniej fotografowanym miastem jest Paryż.

Article

Usługa Google Photos pozwalająca na gromadzenie w internecie zdjęć użytkowników, zarządzanie nimi oraz ograniczoną edycję została uruchomiona w maju br.

Teraz na swoim blogu Google postanowił ujawnić statystyki dotyczące zawartości kont ponad 100 mln użytkowników korzystających z platformy.

Okazuje się, że najchętniej fotografowanym przez użytkowników obiektem, poza ludźmi, jest jedzenie. Z kolei pośród zwierząt na zdjęciach w Google Photos najwięcej jest fotografii przedstawiających psy. Wśród przedmiotów, których obrazy dokumentują fotoamatorzy w największej liczbie są samochody.
W grupie wydarzeń, które dokumentują użytkownicy fotograficznej platformy Google na pierwszym miejscu są śluby, na drugim koncerty, zaś na trzecim Święta Bożego Narodzenia. Natomiast Paryż jest miastem, z którego fotografie są najczęściej spotykane na kontach użytkowników Google Photos. Nieco mniej popularne są Nowy Jork oraz Barcelona.Jednym z narzędzi wbudowanych w platformę Google Photos ułatwiających zarządzanie i przeglądanie zdjęć jest wyszukiwarka. Według danych ujawnionych przez Google jednym z haseł wpisywanych najczęściej przez użytkowników jest słowo „Ja”, które ma pomóc autorowi zdjęć na odnalezienie fotografii przedstawiających jego samego. Z kolei najbardziej popularną kategorią w wyszukiwarce są zdjęcia dzieci.Użytkownicy Google Photos korzystają też często z opcji pozwalających na tworzenie ze zdjęć kolaży i animacji. Według statystyk do tej pory w serwisie wygenerowano ponad 15 mln tego typu kompozycji. Google podaje także, że dzięki przechowywaniu fotografii w Google Photos użytkownikom udało się zwolnić w ich smartfonach ponad 3,7 tys. TB pamięci. Google wylicza, że oznacza to sytuację, w której pojedynczy użytkownik usuwałby codziennie wszystkie dane z 16-gigabajtowej pamięci smartfona przez okres 637 lat.


Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W Google Photos najwięcej zdjęć jedzenia, psów, samochodów i wycieczek do Paryża

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl