SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W I połowie 2012 r. zysk netto Grupy ADV wzrósł o 48%

Grupa ADV liczy, że w II połowie roku utrzyma dynamikę wzrostu przychodów, która w I półroczu wyniosła 55%, wynika z komentarza firmy do wyników finansowych.

"Zakładamy, że wysokie tempo zostanie utrzymane w drugim półroczu, czym potwierdzimy naszą zdolność do generowania ponadprzeciętnych wzrostów. Należy pamiętać, że branża, w której działamy, charakteryzuje intensyfikacją aktywności w ostatnich miesiącach roku. Dodatkowo, na poprawę rentowności - począwszy od III kwartału tego roku - wpłyną działania optymalizacyjne w zakresie kosztów działalności, które aktualnie prowadzimy" - powiedział prezes Konrad Pankiewicz.

W I połowie 2012 r. skonsolidowany zysk netto Grupy ADV wzrósł o 48% r/r do 1,54 mln zł. Przychody wyniosły 52,74 mln zł wobec 33,95 mln zł przed rokiem.

"Dążymy do tego, by zdynamizować działania sprzedażowe w Polsce i - co ważniejsze - poza jej granicami. Dlatego powołaliśmy w ramach Grupy ADV strukturę, której wiodącym celem jest praca nad wykorzystaniem i tworzeniem efektu synergii między poszczególnymi spółkami z Grupy i jednocześnie generowaniem dodatkowej sprzedaży. Usprawnienie tych procesów bez wątpienia zwiększy potencjał Grupy ADV nie tylko w branży, ale też na rynkach kapitałowych" - zaznaczył Pankiewicz.

Spółka poinformowała, że osiągnie oszczędności na poziomie operacyjnym, dzięki temu, że w I połowie roku połączyła spółki zależne Codemedia i MediaSense, a także włączyła firmę MAT w struktury Lemon Sky.

Grupa ADV działa w obszarach komunikacji cyfrowej, innowacyjnych technologii oraz e-commerce.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W I połowie 2012 r. zysk netto Grupy ADV wzrósł o 48%

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl