SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„W Nocnym Kinie” Tomasza Kina jesienią w radiowej Jedynce. Nowe audycje kulturalne

W poniedziałek 21 września br. startuje jesienna ramówka Programu I Polskiego Radia, w której pojawią się programy edukacyjne, muzyczne i rozrywkowe m.in. „Od Wschodu do Zachodu”, „Na inny temat”, „Wieczorek przy mikrofonie” czy „Wszystko jest poezją”. Na antenie Jedynki zadebiutuje Tomasz Kin w audycji „W Nocnym Kinie”.

Tomasz Kin, fot. akpa Article

Wydawcy i producenci prasowi, telewizyjni, radiowi czy internetowi podsumują i skomentują najważniejsze polityczne i społeczne wydarzenia mijającego tygodnia w każdy czwartek po godz. 23.00. Program „Wieczór wydawców” poprowadzą Zuzanna Dąbrowska i Przemysław Szubartowicz.

W piątki o godz. 18.00 w paśmie „Więcej Świata” posłuchać można będzie nowego programu publicystycznego o tematyce międzynarodowej „Od Wschodu do Zachodu”, który poprowadzą korespondenci Polskiego Radia w Pekinie Tomasz Sajewicz i w Waszyngtonie Marek Wałuski.

„Wieczorek przy mikrofonie” rozpoczynać się będzie w piątki o 21.00, a prowadzący Tomasz Końca i Michał Fogg wyemitują polskie piosenki od lat 30-tych, przez lata okupacji, podwórkowe ballady z lat 50-tych, muzykę dancingową, aż po współczesne covery i aranżacje tamtych przebojów.

Tego samego dnia po godz. 23.00 program „W Nocnym Kinie” prowadzić będzie debiutujący w radiowej Jedynce Tomasz Kin, który zaprosi do studia autorów książek, dziennikarzy czy gwiazdy. Opowiedzą oni o swoich sukcesach i porażkach. Audycja Kina ma charakter publicystyczno-rozrywkowy.

Justyna Dżbik, Zuzanna Dąbrowska i Przemysław Szubartowicz będą gospodarzami sobotniej audycji „Na inny temat” (godz. 15.00), w której pojawią się postaci świata kultury, nauki, sportu, działacze społeczni i politycy, a słuchacze wysłuchają ich opinii na bieżące tematy.

Anna Juśkiewicz, Magdalena Mikołajczuk i Michał Montowski będą gospodarzami nowych audycji o charakterze kulturalnym, emitowanych w niedziele. Raz w miesiącu (godz. 20.00) we „Wszystko jest poezją” słuchacze nauczą się pisać wiersze, a co dwa tygodnie (godz. 22.10) w audycji „Po drugiej stronie lustra” poznają sztukę współczesną.

W każdy wtorek po 20.00 w „Vademecum 1050 rocznicy Chrztu Polski” prowadzący omówią m.in. pojęcia i obyczaje, które weszły do świadomości narodowej razem z chrześcijaństwem. Natomiast w cyklu „Od Mieszka do Stanisława Augusta” (sobota po godz. 23.00) słuchacze poznają królów i władców Polski. W „Medycynie bez tajemnic” (co druga środa po godz. 23.00) prowadzący Artur Wolski przybliży najnowsze osiągnięcia medycyny w dziedzinie diagnostyki, terapii i farmakologii.

W jesiennej odsłonie „Czterech Pór Roku” w godz. 10.00-11.00 pojawi się nowe pasmo „Głos za głos”, w którym prowadzący zachęcą słuchaczy do udziału w dyskusji na najważniejsze obecnie społeczne tematy. W rozmowie będzie mógł wziąć udział każdy, dzwoniąc, pisząc sms lub wysyłając wiadomość na fanpage’u radiowej Jedynki na Facebooku. Od poniedziałku do czwartku godz. 11.00-12.00 pojawią się porady ekspertów na tematy społeczne, kulturowe, obyczajowe, prawne czy zdrowotne. Z kolei w piątki w paśmie o podróżowaniu po świecie porozmawia Tomasz Michniewicz.

Z danych Radio Track wynika, że w okresie od czerwca do sierpnia udział radiowej Jedynki w rynku radiowym wyniósł 9,7 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „W Nocnym Kinie” Tomasza Kina jesienią w radiowej Jedynce. Nowe audycje kulturalne

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Stefan Ławski
Ta audycja ma fatalny tytuł, taki obojnakowy, bezpłciowy dlaczego ten czlowiek nie ruszył głowa przez ułamek sekundy i nie nazwał swojej audycji : np. IDŹMY DO KINA . ?????? No dlaczego przez sekunde nie ruszył łbem >>> :-), ale , ale jesli weźmie ten tytuł to niech pamięta, że COPYRIGHT!!!! należą do mnie.
21 9
odpowiedź
User
abonent UPC
Radio Bajka, Program I PR: nieźle trzeba się nakręcić, aby posłuchać starego Radia PiN. :-)
13 9
odpowiedź
User
Znów poziom samouwielbienia w polskiej radofonii będzie się zgadzać ;)
17 8
odpowiedź
User
dzadeczek
no i dobrze, bo to towarzystwo od kultury w Jedynce jest mocno skostniałe.
14 12
odpowiedź