SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W Polsce Disney+ tańszy od Netfliksa. 32,99 zł za 4 ekrany

W serwisie Apple TV pojawiły się polskie ceny za dostęp do uruchomionego niedawno serwisu VoD Disney+. W naszym kraju miesięczna subskrypcja obejmująca maksymalną jakość obrazu oraz możliwość korzystania z platformy na 4 ekranach jednocześnie ma kosztować 32,99 złotych. To taniej niż za podobną ofertę Netfliksa, ale drożej niż w Apple TV+ i HBO Go.

Article

Serwis Disney+ zadebiutował 12 listopada br. pojawiając się jedynie na trzech rynkach - w USA, Kanadzie i Holandii. 19 listopada usługa trafiła również do Australii, Nowej Zelandii i Puerto Rico.

Miesięczny abonament w Stanach Zjednoczonych kosztuje 6,99 dol., a roczny - 69,99 dol. W pozostałych krajach jest nieco drożej, odpowiednio: 8,99 dol. i 89,99 dol. w Kanadzie; 6,99 euro i 69,99 euro w Holandii, 8,99 dol. i 89,99 dol. w Australii oraz 9,99 dol. i 99,99 dol. w Nowej Zelandii. W każdym z wymienionych krajów istnieje możliwość wypróbowania platformy przez 7 dni w ramach darmowego okresu próbnego.

32,99 zł miesięcznie za Disney+

Według zapowiedzi 31 marca 2020 r. Disney+ ma zostać wprowadzony w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii i Włoszech, termin premiery serwisu w Polsce jest wciąż nieznany. Według nieoficjalnych informacji Disney+ może zadebiutować w Polsce dopiero w 2021 r., jednak teraz pojawiły się oznaki, że ten termin może być bliższy, bowiem w sieci pojawiły się polskie ceny za dostęp do serwisu.

Ceny subskrypcji w naszym kraju zamieściła platforma Apple TV, za pośrednictwem której można we wspomnianych powyżej krajach korzystać m.in. z Disney+. Okazuje się, że w Polsce dostęp do Disney+ miałby kosztować miesięcznie 32,99 zł, zaś w wypadku opłacenia abonamentu za rok z góry - 334,99 zł.

Agencja zajmująca się komunikacją Disney+ w Polsce nie potwierdziła w rozmowie z Wirtualnemedia.pl że ta oferta cenowa jest autentyczna i będzie obowiązywać w Polsce. Gdyby jednak tak się stało to oferta Disney+ mieściłaby się w środku stawki największych platform VoD dostępnych na polskim rynku.

W ramach wspomnianego abonamentu Disney+ chce zaoferować dostęp do najlepszej jakości proponowanych produkcji oraz możliwość korzystania z jednego konta na 4 ekranach jednocześnie. Za podobną ofertę w wypadku Netfliksa trzeba dzisiaj zapłacić u nas 52 zł, z kolei Apple TV+ kosztuje w Polsce 24,99 zł, zaś serwis HBO Go – 24,90 zł.

W zakończonym we wrześniu roku fiskalnym 2019 Disney wykazał przychody wyższe o 17 proc., jednak w ciągu 12 miesięcy zysk netto spółki okazał się niższy niż przed rokiem.

Dołącz do dyskusji: W Polsce Disney+ tańszy od Netfliksa. 32,99 zł za 4 ekrany

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ale jaja
Cena żart.
odpowiedź
User
widz
Bez jaj! To drożej niż w USA! Na polskie warunki cena powinna wynosić 24,99 lub maksymalnie 29,99 zł.
odpowiedź
User
Frustrat
Bez jaj! To drożej niż w USA! Na polskie warunki cena powinna wynosić 24,99 lub maksymalnie 29,99 zł.


Na polskie warunki, porównując z siłą nabywczą pieniądza to cena powinna wynosić 6-7 zł.
odpowiedź