SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowy kanał WakacjeTv ma ruszyć na początku 2024 roku

Na przełomie stycznia i lutego 2024 wystartuje nowa stacja telewizyjna WakacjeTv, który zastąpi należący do Astro kanał 13 - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. W ofercie WakacjeTv pojawią się oferty biur podróży, a także szereg programów podróżniczych. Szefem kanału będzie Zbigniew Adamkiewicz.

W ofercie stacji WakacjeTv mają się znaleźć programy poświęcone podróżom i stylowi życia. Będą to zarówno produkcje zakupione od innych nadawców i dystrybutorów, jak i autorskie projekty. Kanał ma także prezentować ofertę biur podróży. 

- WakacjeTv to unikalna oferta na naszym rynku. W kanale zaprezentujemy ciekawe miejsca na wypoczynek w Polsce i na świecie. Pokażemy najpiękniejsze plaże, jachty, hotele, kuchnie regionalne, zabytki, ale też i miejsca niejednoznacznie kojarzące się z turystyką - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Zbigniew Adamkiewicz, szef nowej stacji.

- Zaproponujemy różne sposoby i pomysły na organizowanie wakacji . Będą to warianty na każdą kieszeń, bo przecież przykładowy Paryż można zwiedzać z paroma euro. Zaprezentujemy również ofertę dla klientów z grubymi pieniędzmi na koncie. Odkryjemy najpiękniejsze miejsca i skarby tego świata - wszystko zrealizowane w najwyższej jakości technologicznej. Wychodzimy z założenia, że wakacje mogą trwać 365 dni w roku i nie ma złej pory na spełniania marzeń - komunikuje Adamkiewicz.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Stacja WakacjeTv pojawi się w dotychczasowym miejscu należącego do Astro kanału 13, który aktualnie dociera do abonentów blisko 70 mniejszych operatorów kablowych oraz jest dostępny w serwisie streamingowym Pilot WP. Trwają także prace nad rozbudowaniem dystrybucji nowego kanału.

We wrześniu br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zaakceptowała wniosek o zmianę profilu nadawania i nazwy kanału 13, w ofercie którego znajdują się głównie powtórki programów rozrywkowych z celebrytami, poradnikowych, dokumentalnych oraz koncertów, które wcześniej były emitowane na nieistniejących już kanałach Astro (takich jak „Next Lejdis 3D”, „Next Man 3D”, „Next Music” czy „Next Dokument”). Koncesja na nadawanie WakacjeTv wygaśnie w lutym 2031 roku (nadawca będzie mógł ją przedłużyć).

Zbigniew Adamkiewicz szefem WakacjeTv

Za WakacjeTv nie będzie odpowiadać należąca do Ryszarda Krajewskiego spółka Astro. - To nie jest mój kanał, uczestniczę w tym projekcie jako dostarczający infrastrukturę - pod koniec września ub.r. mówił szef rady nadzorczej Astro.

Szefem WakacjeTv będzie wspomniany wyżej Zbigniew Adamkiewicz, który będzie także nadzorować autorskie pozycje programowe stacji. Niebawem ma zostać zaprezentowany zespół osób pracujących nad powstaniem nowego kanału.

- Zagraniczną ofertę programową WakacjiTv buduje nasza koleżanka, dziś mieszkająca w jednym z krajów Unii Europejskiej - zaprezentujemy ją i cały zespół tworzący kanał na konferencji prasowej - zapowiada Adamkiewicz.

Start na przełomie stycznia i lutego 2024 roku

WakacjeTv ma rozpocząć nadawanie na przełomie stycznia i lutego 2024 roku. Tuż przed startem kanału ma zostać zaprezentowany jego logotyp oraz oprawa audiowizualna.

Na chwilę obecną jeszcze nie wiadomo, czy WakacjeTv będzie mieć brokera reklamowego i czy znajdzie się w ofercie NAM. - Kwestia wyboru brokera jest jeszcze w fazie negocjacji - zdradza nam szef stacji.

Trwają rozmowy z potencjalnymi partnerami

Być może nowy kanał będzie posiadał dużego partnera związanego z branżą podróżniczą. Na chwilę obecną trwają rozmowy w tym zakresie. - Jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju partnerstwa - komunikuje Zbigniew Adamkiewicz.

Adamkiewicz pracował w TVP przez 25 lat, wygrał proces o dyscyplinarne zwolnienie

Zbigniew Adamkiewicz przez 25 lat (do 2016 roku) był związany z Telewizją Polską. Był m.in. organizatorem produkcji, kierownikiem produkcji i producentem. Pracował m.in. przy takich programach jak „Sensacje XX wieku” czy „Miliard w rozumie”, a także przy filmach dokumentalnych i fabularnych. W 2011 roku został zastępcą dyrektora Agencji Produkcji Telewizyjnej, a dwa lata później (czerwiec 2013) - dyrektorem nowo powstałej Agencji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej.

W czerwcu 2016 roku został dyscyplinarnie zwolniony z TVP, jak twierdzi: za nie dołączenie załącznika do dokumentacji do wniosku, który trafił na posiedzenie zarządu w 2015 roku. Wniosek dotyczył produkcji jednego z seriali TVP. - Byłem pierwszą osobą zwolnioną przez Jacka Kurskiego - mówi nam Adamkiewcz.

Zwolniony dyrektor zaskarżył decyzję pracodawcy do Sądu Pracy, a ten w 2020 roku zadecydował, że zwolnienie było bezpodstawne. Zasądził też na jego rzecz odszkodowanie w wysokości trzech jego pensji (ostatnich przed zwolnieniem) plus odsetki i dodatki. Przyznał też, ze pracodawca winien przywrócić Zbigniewa Adamkiewicza na poprzednie stanowisko, lecz to zostało już zlikwidowane, więc nie ma do czego wracać. - Nawet bym nie chciał wrócić. Wystarczy mi ta ogromna satysfakcja, że jednak można wygrać z tym telewizyjnym molochem. I to jest też moje przesłanie, żeby ludzie nie bali się walczyć o swoje, z TVP naprawdę można wygrać - komunikował wówczas portalowi Wirtualnemedia.pl Zbigniew Adamkiewicz.

Dołącz do dyskusji: Nowy kanał WakacjeTv ma ruszyć na początku 2024 roku

30 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ha ha
Ciekawe co na to Wakacje.pl bo wygląda jak wejście w szkodę WPH
7 2
odpowiedź
User
He he
Współpraca wróży "powodzeniem"... oszukani pracownicy, prokuratura, śledztwo w Astro...
13 0
odpowiedź
User
Nie na Polskę taki kanał
Był już kiedyś kanał Podróże.TV na sat. Hotbird w formie niekodowanej niestety musieli się pakować przez zadłużenia bo nikt nie kupywał tych wycieczek.
To nie Niemcy gdzie kanał Sonnenklar.TV odnosi sukcesy od długich lat.
12 0
odpowiedź