SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wakacyjna ramówka RMF Classic. Tego lata stacja stawia na lotnicze podróże

W wakacyjnych programach RMF Classic tematem przewodnim audycji będą podróże, szczególnie te podniebne. Latem stacja zaprosi słuchaczy na najważniejsze wydarzenia artystyczne w Polsce, zorganizuje plebiscyt na najpiękniejszą muzykę do słuchania w podróży oraz wyemituje nowe felietony Artura Andrusa, Macieja Korkucia i prof. Ryszarda Tadeusiewicza.

Wakacyjna ramówka RMF Classic zacznie obowiązywać od najbliższego poniedziałku (27 czerwca). W porannym programie "Wakacyjne Śniadanie Mistrzów" (godz. 7-11) pojawią się nowe, satyryczne felietony Artura Andrusa pt. "ZPT - czyli Zestaw Początkującego Turysty", a także "Smaczki historyczne", czyli ciekawostki geograficzne i turystyczne Macieja Korkucia zaczerpnięte z dawnych pamiętników i rozpraw naukowych oraz cykl prof. Ryszarda Tadeusiewicza "Technika na wakacje".

Kolejne pasmo (godz. 11-16) będzie miało charakter konkursowy. Do wygrania będą albumy fotograficzne "Polska z nieba" pokazujące najpiękniejsze zakątki naszego kraju z lotu ptaka. W tym programie pojawi się też specjalny cykl "Sztuka latania", przygotowany we współpracy z Aeroklubem Krakowskim, z opowieściami o ludziach, których pasją są samoloty i szybowce, a "Lotnicze historie zza oceanu" przedstawi amerykańska korespondentka rozgłośni - Lidia Krawczuk. Stacja przypomni także najsłynniejsze produkcje filmowe, których tematem było latanie, lotniska i piloci - od kultowego "Top Gun" przez polski film "Wniebowzięci" aż po "Terminal".

W popołudniowym magazynie "Mapa Lata" (godz. 16-20) będą rozdawane bilety i zaproszenia na imprezy artystyczne w całej Polsce w "Biletomacie RMF Classic". Pojawi się też "Wakacyjna Akademia Komiksu". Stacja szykuje też informacje o tym, co dzieje się latem w kulturze. Przedstawi je w dwóch cyklach: "Kino letnie" i "Letnia scena teatralna". Będą one poświęcone zapowiedziom filmowych premier, festiwali i przeglądów teatralnych.

W niedziele audycje o przyrodzie i plebiscyt "Przebój na drogę"

W weekendy w RMF Classic pojawią się ciekawostki na temat mniej znanych, ale wartych obejrzenia atrakcji turystycznych w Polsce i na świecie w programie "Wakacje - Atrakcje" (w soboty o godz. 9, a w niedziele o godz. 10) czy rekomendacje literackie w programie "Księgarnia pod chmurką" (w soboty o godz. 13). Natomiast magazyn "Niedziela w naturze" (godz. 14) pełny będzie cykli związanych z przyrodą, m.in. "Sezon ogórkowy" z informacjami dla amatorów warzyw sezonowych oraz "Pasaż ekologiczny" promujący ochronę środowiska.
 
Stacja organizuje też plebiscyt "Przebój na drogę" (w niedziele o godz. 18), w którym słuchacze wybiorą najpiękniejszą muzykę do słuchania w podróży.

Każdego wieczoru, przez całe wakacje, będzie można także usłyszeć "Prognozę astronomiczną", czyli zapowiedzi tego, co można zaobserwować na nocnym niebie. To cykl tradycyjnie już przygotowywany we współpracy z Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach.

RMF Classic zarobiło 15 proc. więcej

RMF Classic to ponadregionalna, obecna w 21 największych polskich miastach rozgłośnia, nadająca głównie muzykę filmową i klasyczną, piosenkę poetycką czy operę. Jak informuje nadawca, stacja adresuje swój program do słuchaczy dojrzałych i wymagających. "Ponad połowa należy do core targetu stacji - jest w wieku 30-54 lata. Odbiorcy RMF Classic to osoby zamożne, mieszkające w dużych miastach i aglomeracjach, wykształcone, pracujące na prestiżowych stanowiskach" - czytamy w komunikacie nadawcy.

Nadająca program RMF Classic spółka Opera FM (Grupa RMF) w ub.r. przy wzroście przychodów o 15 proc. do 7,8 mln zł zwiększyła zysk netto z 645,9 tys. zł do 1,17 mln zł. Cały zysk netto trafi do Grupy RMF jako dywidenda. Nadawca RMF Classic zarabia wyłącznie ze sprzedaży czasu reklamowego i innych usług marketingowych.

Jak wynika z ostatniego badania Radio Track, RMF Classic w fali marzec-maj br. miało 1,2 proc. udziału w słuchalności. Rok wcześniej - w analogicznym okresie - stacja notowała wynik na poziomie 1,6 proc.

najnowsze wiadomości

Dołącz do dyskusji: Wakacyjna ramówka RMF Classic. Tego lata stacja stawia na lotnicze podróże

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
asia
to radio eremef clasic jest super asia
odpowiedź