SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wardęga atakuje Dubiela w nowym filmie o Pandora Gate. "Zapis rozmowy ma również prokurator"

Sylwester Wardęga opublikował nowy film o Pandora Gate, poświęcony Marcinowi Dubielowi. Zarzuca byłemu członkowi Teamu X, że namawiał 14-latkę na spotkanie z dorosłym Stuu. Wardęga pokazał na dowód fragmenty rozmów dziewczynki z Dubielem. 

Sylwester Wardęga, fot. skrin YouTube/WatahaSylwester Wardęga, fot. skrin YouTube/Wataha

Opublikowany w czwartek popołudniu film "CAŁA PRAWDA O MARCINIE DUBIELU (STUU, PANDORA GATE)" jest bezpośrednią odpowiedzią na oświadczenie wideo, wydane przez Dubiela  w ubiegłym tygodniu. Youtuber tłumaczył się w nim, iż nie miał pojęcia o tym, jaką korespondencję wymieniał Stuu z dziewczynami. Przyznaje, że jako starszy kolega mu imponował.   
wideo

Po tym oświadczeniu Wardęga zapowiedział, że “zdemaskuje rolę Dubiela, jaką odegrał przy sprawie Stuu”. 

 Wardęga: zapis rozmowy Dubiela z nastolatką ma także prokurator

W nowym materiale Wardęga punktował wideo Marcina Dubiela. Według przedstawionych przez niego skrinów, były członek teamu X  blisko kolega Stuu (Stuart K.-B. - przyp.) miał dopytywać 14-letnią dziewczynę, znając jej wiek, czy ma chłopaka, a później te fragmenty przekazywać Stuu.

- Pytania zadawał w konkretnym celu - uważa Wardęga. - Marcin Dubiel z premedytacją wypytywał dziewczynę o swojego 23-letniego przyjaciela, a następnie wysyłał mu fragmenty ich rozmów - mówi Wardęga.

W swoim filmie Dubiel mówi: - Nie wiedziałem, że mój przyjaciel ukrywa przede mną podwójne życie. Gdybym wiedział, to w życiu bym go nie bronił - powiedział Dubiel. Wardęga zripostował na to: - Marcin, nie kłam. Nie dość, że wiedziałeś, że 23-letni Stuu pisze z 14-latką, to to na dodatek sam mu dostarczałeś wiedzy na jej temat! - grzmi Wardęga.

Twórca kanału Wataha mówi dalej, że 14 października 2015 roku Dubiel "osobiście udzielił 14-latce bardzo ciekawej rady". Ze skrinów wynika, że youtuber miał namawiać dziewczynkę na osobiste spotkanie ze Stuu. W wiadomościach influencera do nastolatki czytamy: "jeśli mam być szczery, to takie gadanie i tak nic nie znaczy (…) prawda jest taka, że taka znajomość to najlepiej będzie prowadzić jak się chociaż raz zobaczycie"; "spotkajcie się, to moja rada".  

- Ludzie myśleli, że namawiałeś na spotkanie tylko Stuarta, Teraz sprawa wygląda jeszcze gorzej, bo oprócz tego wyszło na jaw, że na spotkanie z dorosłym youtuberem namawiałeś również zapatrzoną w niego 14-letnią dziewczynę. Ty i twoi PRowcy liczyliście, że nie mam pełnego zapisu rozmowy? Mam dla Ciebie przykre wieści. Nie tylko ja posiadam pełną korespondencję. Posiada ją również prokurator - mówi Sylwester Wardęga. 

Pandora Gate wstrząsnęła polskim internetem 
W filmie poświęconym Pandora Gate Sylwester Wardęga szczegółowo opisał, że youtuber Stuart Kluz-Burton (Stuu) utrzymywał prywatne relacje ze swoimi nastoletnimi fankami. Przedstawił dwie sytuacje: spotkanie Stuu z 14-latką, które skończyło się w łóżku w pokoju hotelowym, oraz impreza w jego mieszkaniu, na której nastoletnie dziewczyny częstowano alkoholem, a po utracie świadomości jedna obudziła się w łóżku ze Stuu.

Według Wardęgi o takich zachowaniach Stuu wiedzieli jego ówczesna dziewczyna Agata Fąk "Fagata" i bliski kolega Marcin Dubiel. Zrelacjonował, że kiedy kilka miesięcy temu zasugerował, że też wie o szczegółach tej sprawy, zadzwonił do niego zarówno Stuu, jak i Dubiel, błagając, żeby nie ujawniał tych informacji.

- Nie ulega wątpliwości, że Dubiel wiedział o tym, jak był Stuu. Dlaczego latami go krył? - spytał Wardęga pod koniec filmu. Jego zdaniem rozmowy z byłą dziewczyną Stuu wskazują na to, że youtuber ma „wiedzę, która mogłaby skompromitować Marcina”. - Czy to prawda? Mam nadzieję, że niebawem Marcin sam wyjaśni, dlaczego milczał latami - dodał Wardęga.

 

Kilka dni później swój film opisujący kolejne wątki afery opublikował Mikołaj Tylko “Konopskyy”. Pojawiają się tam też informacje o kilku innych znanych twórcach, m.in. Danielu Pawlaku, znanym jako DeeJayPallaside. Twórca filmu ostro skrytykował także Spotlight Agency, której udziałowcem kilka lat temu był Stuart B. Konopskyy w filmie zamieszcza skriny obleśnych wiadomości znanych już z filmu Sylwestra Wardęgi o erotycznych snach Stuu i zarzucił przy tym bierną postawę Marcinowi Dubielowi. 

Miał on według twórcy wiedzieć o tym, ile lat miała ta fanka Stuu, a nawet przekomarzać się na temat tej relacji. "To co czuje teraz do ciebie w tej chwili przerosło wszystkie ludzkie wymyślenia" - miał pisać do małoletniej fanki Stuu. Konopskyy w filmie podziękował Justynie Sukanek, która już kilka lat temu próbowała nagłośnić sprawę, jedna była przez Stuu i środowisko dyskredytowana m.in. z uwagi na problemy natury psychicznej.  

 Do Prokuratury Okręgowej w Warszawie w sprawie Pandora Gate wzywani są kolejni świadkowie, którzy przekazują informacje o skali procederu seksualnego wykorzystywania nieletnich w środowisku youtuberów. Doszło też do przeszukania mieszkań w Warszawie i Szczecinie. 

W piątek 13 października Prokuratura Okręgowa w Warszawie wystąpiła do Sądu Okręgowego Warszawie z wnioskiem o areszt tymczasowy wobec influencera Stuarta B., posługującego się pseudonimem Stuu. Sąd popołudniu wydał zgodę na jego tymczasowe aresztowanie, wydano też list gończy. 

- Sąd właśnie wydał zgodę na tymczasowe aresztowanie głównego podejrzanego w #pandoragate - Stuu. To efekt błyskawicznych działań Prokuratury Okręgowej w Warszawie i mocnych dowodów - napisał potem na platformie X (dawniej Twitter) Piotr Cieplucha, wiceminister sprawiedliwości. 

Dołącz do dyskusji: Wardęga atakuje Dubiela w nowym filmie o Pandora Gate. "Zapis rozmowy ma również prokurator"

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
MM
Ciekawe kiedy wezma sie za wardege i jego film o podduszaniu kobiet albo lapaniu za piersi
odpowiedź
User
Kate
Zauwazyłam ze w tej aferze najglosniej krzycza ci co maja najwiecej za uszami. Wspomnicie moje slowa jak do dvpy panu detektywowi dobiora sie media. Wszystko bazuje na pomowieniach i screenach latwych do sfabrykowania
odpowiedź
User
.
A gdzie byli rodzice tych dziewczynek które się szlajały z cudakami z internetu?
odpowiedź