SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wavemaker oficjalnie rusza w Polsce, na czele Izabela Albrychiewicz

We wtorek rozpoczyna działalność Wavemaker, agencja powstała w wyniku połączenie dwóch domów mediowych - MEC i Maxusa - działających w ramach GroupM (WPP). Kieruje nią Izabela Albrychiewicz, poprzednio szefowa domu mediowego MEC.

Izabela AlbrychiewiczArticle

Izabela Albrychiewicz mówi, że "Wavemaker jest odpowiedzią na obecne i przyszłe potrzeby klientów'. Przywołuje zrealizowane na zlecenie agencji badanie wśród 79 czołowych polskich marketerów, z którego wynika, że według osób zarządzających marketingiem jednym z najważniejszych wyzwań marketingowych (38,7proc. wskazań) jest zrozumienie jak konsument podejmuje decyzje zakupowe - jaka jest jego ścieżka dochodzenia do decyzji zakupowej na korzyść danej marki i jak wpływają na tę decyzję działania marketingowe.

- Chcemy jako Wavemaker właśnie z tej perspektywy tworzyć rozwiązania marketingowe dla naszych klientów. Rozumienie ścieżki zakupowej z perspektywy konsumenta pozwala tworzyć rozwiązania łączące różne specjalizacje (media, kontent, dane, technologie) i mające wspólny jeden cel - wpływanie na decyzje zakupowe i generowanie wzrostu biznesów naszych klientów. Rozumiejąc istotność ścieżki zakupowej inwestujemy od lat w rozumienie tego obszaru. Wavemaker to światowy lider w zakresie badania ścieżki zakupowej: projekt badawczy ma charakter ciągły - do tej pory zbadano globalnie już ponad 375 tys. konsumentów na 35 rynkach oraz 72 kategorie produktowe - mówi Izabela Albrychiewicz.

Badanie potrzeb klientów agencji przeprowadzone w Polsce przez Wavemaker pokazało również, ze spośród rożnego rodzaju firm marketingowych to właśnie agencje mediowe są postrzegane jako szczególnie ważny dostawca usług marketingowych (otrzymały w sumie 90,7 proc. dla dwóch najwyższych wskazań skali od 1 do 5).

Pozycjonowanie Wavemaker jako agencji integrującej rozwiązania w obszarach takich jak media, kontent, technologia i dane koresponduje z deklaracją potrzeb marketerów. Marketerzy zapytani o to, w jakich obszarach przewidują wyraźne zwiększenie swoich inwestycji w najbliższej przyszłości wymienili na czołowych pozycjach reklamę w mediach cyfrowych - 75,9 proc.; kontent marketing - 65,8proc. oraz usługi związane z wykorzystaniem danych (strategie danowe: technologia; precyzyjne dotarcie do konsumenta itp. - 44,3proc..

Grupa WPP plany połączenia agencji MEC i Maxus ogłosiła na poziomie globalnym we wrześniu ub.r. W Polsce stanowisko CEO Wavemaker powierzono Izabeli Albrychiewicz, która dotychczas była szefową MEC w Polsce. Z kolei Jaromir Sroga, dotychczasowy CEO Maxusa, został head of transformation w polskim oddziale GroupM.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wavemaker oficjalnie rusza w Polsce, na czele Izabela Albrychiewicz

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Andrew Golara
"Zrozumienie jak konsument podejmuje decyzje zakupowe" - no shit Sherlock :D
odpowiedź
User
słownik
Dlaczego "kontent" przez "k"? "Kontent" oznacza "zadowolony", "content" przez "c" oznacza "treść". Kolejny raz widzę taki błąd, a później ludzie się dziwią że mamy coraz głupsze społeczeństwo. Poprawcie to.
odpowiedź