SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

We Wrocławiu pojawią się ruchome murale

We wrześniu wrocławskie Nadodrze zamieni się w wielkoformatową galerię sztuki - a to za sprawą projektu Kinomural. Na dwunastu ścianach ośmiu kamienic pojawią się ruchome murale.

Article

Prace w ramach Kinomuralu zaprezentuje w dniach 20-21 września dwudziestu  artystów z całego świata, w tym z Wrocławia.

Nie będą to jednak typowe murale,  a efemeryczne projekcje w różnej formie – od wideoartu, przez dźwiękowy performance i kino eksperymentalne, po instalacje audiowizualne.

Zwiedzający zobaczą ponad 60 historii opowiedzianych przez artystów z kraju, ale też z USA, Kolumbii czy Japonii. – Wiele z prac prezentowanych podczas Kinomuralu powstanie specjalnie na potrzeby projektu. Unikatowość prezentowanych dzieł to nasz cel nadrzędny – podkreślają Bartek i Piotr Bartos, pomysłodawcy przedsięwzięcia.

Spot promujący inicjatywę emitowany jest przed seansami we wrocławskich kinach studyjnych – w Dolnośląskim Centrum Filmowym oraz Kinie Nowe Horyzonty. Emisja zaplanowana jest także w pojazdach MPK Wrocław.

Pomysłodawcy Kinomuralu, bracia Bartos, od wielu lat zajmują się sztuką filmową. Piotr jest reżyserem, operatorem i artystą eksperymentującym ze sztukami wizualnymi. Bartek – reżyserem, scenarzystą i producentem filmowym. Trzecim, dopełniającym elementem artystycznym Kinomuralu, jest Agata Bartos, siostra Piotra i Bartka, absolwentka Holenderskiej Akademii Sztuk Pięknych, artystka mix-media, reżyserka, scenarzystka, kostiumografka.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: We Wrocławiu pojawią się ruchome murale

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl