SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

WhatsApp podniesie limit w wideorozmowach. Do ośmiu użytkowników w jednym połączeniu

Należący do Facebooka komunikator WhatsApp rozpoczął testowanie nowego rozwiązania związanego z rozmowami wideo. Platforma pozwoli na jednoczesne połączenie do ośmiu użytkowników, obecny limit pozwala na prowadzenie rozmów przez czterech internautów jednocześnie.

Article

WhatsApp to komunikator wprowadzony na rynek 11 lat temu, służy do kontaktów pomiędzy użytkownikami za pośrednictwem telefonów komórkowych. W 2014 r. WhatsApp został kupiony przez Facebook za kwotę 19 mld dol.

W lutym br. WhatsApp poinformował że liczba użytkowników tej platformy przekroczyła globalnie 2 mld. Podany wynik oznacza, że od początku 2018 r. grupa odbiorców aplikacji zwiększyła się o 500 mln, bowiem wówczas liczbę użytkowników oceniano na 1,5 mld.

Limit do 8 rozmówców

Obecnie w związku z epidemią koronawirusa i powszechną domową izolacją lawinowo rośnie popularność wideorozmów prowadzonych za pomocą komunikatorów internetowych.

Wśród tych platform jest także WhatsApp, w którym jednak obecnie obowiązuje ograniczenie liczby uczestników jednej wideorozmowy do czterech osób.

Wkrótce jednak może się to zmienić. Jak poinformował serwis WABetaInfo WhatsApp rozpoczął testowanie nowego rozwiązania, które podnosi limit uczestników jednej wideorozmowy do ośmiu osób.

Dzięki nowej opcji z jednoczesnego połączenia wideo będzie mogło korzystać szerokie grono znajomych czy jednej rodziny korzystających z WhatsAppa. Podniesiony limit rozmówców jest obecnie testowany w wersjach beta komunikatora przeznaczonych do systemów Android oraz iOS. Na razie jednak nie wiadomo kiedy wyższy limit w wideorozmowach zostanie udostępniony wszystkim użytkownikom aplikacji.

WhatsApp bez reklam i z własnymi płatnościami

Rosnąca popularność WhatsAppa towarzyszy zmianom dokonywanym konsekwentnie na tej platformie, wśród nich jest m.in. poszukiwanie nowych sposobów na monetyzację aplikacji. Kilka miesięcy temu pojawiły się informacje o tym że WhatsApp zamierza wprowadzić reklamy. Niedawno jednak zrezygnowano z tych planów obawiając się nieprzychylnych reakcji użytkowników.

Od pewnego czasu WhatsApp testuje też własną platformę płatności internetowych o nazwie WhatsApp Pay. Na początku lutego br. zapowiedziano, że w połowie 2020 r. system ten zostanie udostępniony użytkownikom w wybranych krajach.

W IV kwartale 2019 r. kwartale Facebook osiągnął wzrost przychodów o 25 proc. do 21,08 mld dolarów oraz zysku netto z 6,88 do 7,35 mld dolarów. W skali miesiąca ze wszystkich platform koncernu korzysta 2,89 mld internautów, a z samego Facebooka - 2,5 mld.

Dołącz do dyskusji: WhatsApp podniesie limit w wideorozmowach. Do ośmiu użytkowników w jednym połączeniu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl