SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

7 miliardów wiadomości głosowych dziennie na WhatsAppie. Aplikacja oferuje nowe opcje

Obecnie za pomocą WhatsAppa użytkownicy pozostawiają w tej aplikacji około siedmiu miliardów wiadomości głosowych każdego dnia - poinformowało kierownictwo aplikacji. Na platformie zapowiedziano nowe funkcjonalności związane z wiadomościami, między innymi wstrzymywanie i odsłuchiwanie nagrań oraz przyspieszanie odtwarzania.

WhatsApp to komunikator wprowadzony na rynek 11 lat temu, służy do kontaktów pomiędzy użytkownikami za pośrednictwem telefonów komórkowych. W 2014 r. WhatsApp został kupiony przez Facebooka za kwotę 19 mld dol., obecnie wraz z Facebookiem znajduje się w strukturach koncernu Meta.

W lutym 2020 r. WhatsApp poinformował, że liczba użytkowników tej platformy przekroczyła globalnie 2 mld, a każdego dnia przesyłanych jest z górą 100 mld wiadomości różnego rodzaju.

7 mld wiadomości głosowych

Teraz WhatsApp poinformował w internecie, że użytkownicy tej aplikacji wysyłają średnio 7 mld wiadomości głosowych każdego dnia. Notatki głosowe, podobnie jak ich odpowiedniki tekstowe, są chronione szyfrowaniem typu end-to-end. - Okazywanie emocji lub podekscytowania za pomocą głosu jest bardziej naturalne niż tekst - wyjaśnia WhatsApp w komunikacie.

Czytaj także: Telegram: medium Zełeńskiego, Kliczki, płaczących Rosjanek, uciekających Ukraińców i rosyjskich mediów

Zdaniem ekspertów rosnąca popularność wiadomości głosowych nie powinna dziwić. Na wielu rynkach wschodzących obserwuje się, że część nowych użytkowników smartfonów wykazuje skłonność do posługiwania się  głosem zamiast pisania na klawiaturze. Jednak WhatsApp nie udostępnił danych na temat wykorzystania wiadomości głosowych w różnych krajach.

Nowości w WhatsAppie

Przy okazji WhatsApp zapowiedział nowe funkcje i ulepszenia w segmencie notatek głosowych. Lista zmian jest następująca:

  • Odtwarzanie poza czatem: Użytkownicy mogą teraz odsłuchiwać wiadomości głosowe poza czatem, dzięki czemu mogą pracować wielozadaniowo i zajmować się innymi rzeczami, zamiast wpatrywać się w konkretne okno czatu.
  • Wstrzymywanie/wznawianie nagrywania: Podczas nagrywania wiadomości głosowej użytkownicy mogą teraz wstrzymać nagrywanie i wznowić je, gdy będą gotowi.
  • Wizualizacja kształtu fali: WhatsApp dodaje wizualną reprezentację do dźwięku w wiadomości głosowej.
  • Podgląd wersji roboczej: Użytkownicy mogą teraz odsłuchiwać swoje wiadomości głosowe przed ich wysłaniem.
  • Zapamiętywanie odtwarzania: Jeśli podczas odsłuchiwania wiadomości głosowej użytkownik zrobi pauzę, po powrocie do czatu będzie mógł wznowić odtwarzanie od miejsca, w którym je przerwał.
  • Szybkie odtwarzanie przekazanych wiadomości: Odtwarzanie wiadomości głosowych z 1,5-krotną lub 2-krotną prędkością umożliwia szybsze odsłuchiwanie wiadomości zarówno w przypadku wysyłanych i odbieranych wiadomości.

Czytaj także: Dlaczego WhatsApp przetrwał rosyjską czystkę w mediach społecznościowych?

Dołącz do dyskusji: 7 miliardów wiadomości głosowych dziennie na WhatsAppie. Aplikacja oferuje nowe opcje

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kiko.pl
Polecam autorowi "artykułu" zainstalować apkę, bo połowa nowości o których mowa, już dawno jest dostępne.
0 0
odpowiedź